Chodnikowej ortografii ciąg dalszy. Dostaną więcej farb

2022-07-13 12:19
Paweł Palica
2022-07-13 12:19

Kontynuowana w ścisłym centrum Goleniowa jest dzisiaj akcja, która zainicjowana została niedawno przez młodzież z grupy Humaniści z Wyboru. Przechodnie mogą dzięki niej uczyć się zasad języka polskiego.

ZDJĘCIE 1 z 3

Młodzi goleniowianie, wraz ze swoją opiekunką Jolantą Kortiak-Gulbinowicz, ruszyli w miasto z kolorowymi farbami w sprayu oraz szablonami liter. Pomysł polega na tym, by na chodnikach pojawiły się wyrazy lub krótkie zdania, pozwalające wszystkim przechodniom na utrwalanie zasad języka polskiego. "Wtedy", "w ogóle", "wziął", "idę do miasta" - niby to wszystko proste, a pełne pułapek.

Dzisiaj chodnikowa ortografia pojawiła się na wysokości kościoła p.w. św. Katarzyny, a jak powiedziała nam J. Kortiak-Gulbinowicz, cieszyła się bardzo żywym zainteresowaniem przechodniów. Mało tego, jedna z mieszkanek Goleniowa zapewniła Humanistów z Wyboru, że dostarczy im więcej farb. 

W dalszej części akcji napisy pojawiać będą się m.in. na ul. Szczecińskiej, przy wejściu na stadion i SP 5, na ul. Pułaskiego, Szarych Szeregów, rondzie przy szpitalu, ul. Wolińskiej, Wojska Polskiego, Niepodległości oraz być może w innych lokalizacjach.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!