Chce polskiej flagi na budynku UGiM Goleniów. Co na to burmistrz?

2022-05-19 9:38
RED
2022-05-19 9:38

Szef lokalnych struktur Konfederacji skierował do burmistrza Roberta Krupowicza wniosek o umożliwienie mu powieszenia polskiej flagi obok obecnej pod oknem burmistrza flagi ukraińskiej.

Flaga Ukrainy pod oknem gabinetu burmistrza wisi praktycznie od momentu, w którym na naszego wschodniego sąsiada inwazji dokonała armia rosyjska. Inicjatywa ta nie wszystkim się podoba, Robert Krupowicz na żadne uwagi jednak nie reaguje i niebiesko - żółte barwy wciąż widać na siedzibie Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie.

Pismo z tą sytuacją związane skierował więc do burmistrza Marcin Sowiński, lider miejscowych Konfederatów. Zwrócił się w nim do R. Krupowicza o wyrażenie zgody, pomoc i umożliwienie my wywieszenia przed flagą Ukrainy podobnej wielkości flagi Polski. "Chciałbym umieścić polską flagę na lewo od ukraińskiej w celu dopasowania się do protokołu flagowego w Polsce", wyjaśnia.

M. Sowiński poprosił także o podanie wymiarów flagi ukraińskiej, a także wycenę kosztu wynajmu przestrzeni publicznej budynku UGiM Goleniów pod takiej samej powierzchni flagi Polski na okres minimum 2 miesięcy. Odpowiedź burmistrza przedstawimy, gdy tylko będzie to możliwe.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Maciej

odpowiedz
06.06.2022 18:02

A co w tym dziwnego, że ktoś chce POLSKIEJ flagi na POLSKIM urzędzie, a nie obcej flagi obcego kraju na POLSKIM urzędzie? Mendia głównego nurtu jeśli są jakieś POLSKIE też tego powinny chcieć! Przywracamy POLSKĘ i normalność w tym gwałconym przez polskojęzycznych pożytecznych idiotów kraju!

Obserwator

odpowiedz
07.06.2022 19:32

Niedługo zapomnimy polskich barw! Na niektórych obiektach wiszą dwie flagi ukraińskie i jedna polska, albo wcale nie ma polskiej Nie dajmy się zwariować, pomoc pomocą, ale nie tak! Bo robi się szaleństwo