Bystre rekiny z SP 2 triumfują

2023-06-12 12:30
Sylwester Wasiak
2023-06-12 12:30

Uczniowie klasy 2b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie zwyciężyli w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Okręgową Radę Adwokacką w Szczecinie.

Uczniowie klasy 2b Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie – Bystre Rekiny - pod okiem wychowawczyni Beaty Rucińskiej wzięli udział konkursie plastycznym ,,Adwokat-kim jest w oczach dziecka” zorganizowanym przez Okręgową Radę Adwokacką ze Szczecina wespół z Naczelna Radą Adwokacką. Uczniowie zaprezentowali na przygotowanej pracy adwokatkę – super bohaterkę, która pomoże w każdej trudnej sprawie. Ich praca zyskała uznanie w oczach komisji powołanej przez Okręgową Radę Adwokacką w Szczecin, która przyznała Bystrym Rekinom z 2b pierwsze miejsce w konkursie w województwie zachodniopomorskim w swoim przedziale wiekowym (klasy I-III).

Udział w konkursie uczniów ze SP 2 w Goleniowie był efektem wcześniejszej wizyty goleniowskiej adwokat Martyny Kawiak, która w ramach akcji „Bajeczni Adwokaci” organizowanej przez komisję Naczelnej Rady Adwokackiej odwiedziła uczniów tej szkoły, czytając im bajkę „Leśne sprawy Misia Adwokata”.

- Widać, że dzieci uważnie słuchały Misia Adwokata, a ich wyobraźnia i pomysłowość nie zna granic, tak jak Miś Adwokat, który w Bajce pomagał wszystkim zwierzętom w lesie w trudnej sytuacji. Gratulacje dla Szkoły, nauczycieli, dla wychowawcy Bystrych Rekinów, ale przede wszystkim dla kreatywnych, odważnych i już znających swoje prawa Dzieci! Miś Adwokat jest niezmiernie dumny i składa wszystkim dzieciom najlepsze życzenia z okazji Dnia Dziecka – powiedziała M. Kawiak.

W minionym tygodniu adwokat M. Kawiak przybyła do klasy 2b z nagrodami. Okręgowa Rada Adwokacka ze Szczecina obdarowała dzieci pamiątkowymi breloczkami postaci Misia Adwokata - bohatera książki oraz ufundowała bony do Empiku i goleniowskiej lodziarni. Ponadto praca 2b została przekazana ze Szczecina do Warszawy, gdzie weźmie udział w ogólnopolskim etapie konkursu. Trzymamy kciuki!

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!