„Bursztyn – złoto północy”. Zaproszenie na wystawę

2024-02-27 8:29
Karol Szumny
2024-02-27 8:29

W najbliższy czwartek w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu odbędzie się otwarcie wystawy pn. „Bursztyn – złoto północy”. Początek o godzinie 17:00.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu zaprasza w najbliższy czwartek (29 lutego) o godzinie 17:00 na uroczyste otwarcie wystawy „Bursztyn – złoto północy”. Gośćmi specjalnymi będą bohaterowie popularnego programy telewizji History Channel „Złoto Bałtyku”. Tomasz Ołdziejewski i Artur Szyngwelski to nie tylko poszukiwacze przemierzający plaże Zatoki Puckiej, to także artyści wydobywający z bursztynowych brył niezwykłe kształty.

Tomasz Ołdziejewski to bursztynnik, jubiler, artysta, twórca rzeźb z bursztynu, dwukrotnie uhonorowany wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa za rzeźbę z jantaru repliki Titanica (2020) oraz latarni morskiej na Helu (2021). Popularyzuje wiedzę o bursztynie nie tylko w programie "Złoto Bałtyku", jest współautorem książki „Człowiek z bursztynu”.

Artur Szyngwelski, oprócz wytwarzania biżuterii, specjalizuje się w wykonywaniu luksusowych noży oprawionych w bursztyn. Jego wyroby znajdują się w wielu światowych kolekcjach. Wykonał noże m.in. dla Angeliny Jolie.

Tuż po spotkaniu z gośćmi specjalnymi, uroczysta inauguracja Amberoscopu, czwartego na świecie kalejdoskopu wypełnionego bursztynem.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!