Burmistrz też powiadomi prokuraturę o "kontroli" posła Brauna?

2022-07-22 18:33
Paweł Palica
2022-07-22 18:33

Skierowane do prokuratury przez posła Grzegorza Brauna zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Roberta Krupowicza może doczekać się riposty. O podobnym kroku myśli właśnie burmistrz.

Jak już informowaliśmy, Grzegorz Braun, lider Konfederacji Korony Polskiej, z grupą swoich współpracowników "kontrolę poselską" w goleniowskim magistracie chciał przeprowadzić 18 lipca. W jej trakcie między innymi wtargnął do biura, w którym urzęduje wiceburmistrz Tomasz Banach i... z zamka drzwi wyjął klucze, myśląc, że będą one pasować też do drzwi R. Krupowicza. Później wezwał na pomoc policjantów i straż pożarną, domagając się asysty i pomocy w otwarciu drzwi, a także zdjęciu wiszącej pod oknem burmistrza ukraińskiej flagi. Bezskutecznie.

Uznał więc, że burmistrzowie, choć samego R. Krupowicza nie było wówczas w urzędzie, złamali prawo, odmawiając współpracy z posłem i skierował do Prokuratury Rejonowej w Goleniowie zawiadomienie o możliwości popełnienia przez nich przestępstwa.

Co ciekawe, zawiadomienie, dotyczące tego, jak w magistracie zachowywali się poseł Braun i jego "asystenci", może teraz skierować do prokuratury R. Krupowicz. Jak nam powiedział, musi jeszcze dokładnie przejrzeć nagrania z całego zajścia, sposób, w jaki "kontrola" została przeprowadzona, uważa jednak za skandaliczny. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść wkrótce.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!