Burmistrz nagród w tym roku nie przyzna

2023-03-07 7:54
Redakcja
2023-03-07 7:54

Władze gminy Goleniów nie wręczą w tym roku nagród „Barnima”. Zaproponowana przez Goleniowski Kolektyw „oszczędnościowa wersja” tego wydarzenia również nie zyskała aprobaty władz.

Przypomnijmy, że od wielu lat tradycją na początku roku było wręczanie nagród „Barnima” dla osób, instytucji i firm, które szczególnie zasłużyły się lokalnej społeczności. Ta wieloletnia tradycja w tym roku została przerwana.
- W tym roku nie zaplanowaliśmy tego wydarzenia w budżecie. Taka gala musi mieć uroczysty charakter, niestety, ale w tym roku ze względów oszczędnościowych jej nie przeprowadzimy, chcemy jednak zorganizować ją w przyszłym roku – powiedziała nam wiceburmistrz Anita Jurewicz.
W tej sprawie interweniowali przedstawiciele nieformalnej grupy Goleniowski Kolektyw. 20 lutego skierowali do burmistrza Roberta Krupowicza pismo, w którym jeden z jej liderów Marek Szymański m.in. napisał „W związku z tym, iż brak kontynuowania tej dobrej i mającej miejsce od 1999r. inicjatywy, byłoby złą praktyką, odbyłem spotkanie z dyrektorem Goleniowskiego Domu Kultury, Panem Maciejem Ratajczykiem, który wyszedł z koncepcją połączenia wręczenia nagród „Barnim” przed jednym z licznych wydarzeń kulturalnych, jakie oferuje GDK. Tym samym, można by dokonać aktu wręczenia statuetek i nie narażać Gminy na dodatkowe koszty.”
Wczoraj Goleniowski Kolektyw uzyskał odpowiedź od władz miasta na przedstawioną propozycję:
„Dziękuję za Pana uwagi odnośnie przyznawanych przez Burmistrza Gminy Goleniów wyróżnień w postaci Nagrody Specjalnej Burmistrza Gminy Goleniów „Barnim”. W tym roku Gmina Goleniów nie planuje przeprowadzenia naboru wniosków o przyznanie Nagrody „Barnim” oraz uroczystego ich wręczenia podczas gali podsumowującej działalność goleniowskiej społeczności ze względów finansowych. Nie rezygnujemy jednak z tej goleniowskiej tradycji i planujemy przeprowadzenie naboru wniosków w przyszłym roku.

Nagroda „Barnima” przyznawana jest od 1999 roku. Pomysłodawcą był burmistrz Goleniowa Andrzej Lewek, a nagroda ta jest uhonorowaniem dokonań, z których mieszkańcy gminy mogą być dumni, i które uważają za godne naśladowania.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!