Burmistrz i Rada szanują prawa kobiet i osób niepełnosprawnych!

2020-11-24 18:29
Sylwester Wasiak
2020-11-24 18:29

Po burzliwej dyskusji Rada Miejska w Nowogardzie przyjęła uchwałę o poszanowaniu praw kobiet i osób niepełnosprawnych.

Jeden z październikowych protestów kobiet w Nowogardzie (Foto: Archwium)

Przypomnijmy, że pierwotnie burmistrz Robert Czapla złożył projekt uchwały o przyjęcie stanowiska w sprawie poszanowania praw kobiet, mając na uwadze protesty kobiet, które odbyły się również w Nowogardzie, w związku z ostatnimi decyzjami Trybunału Konstytucyjnego.
- Jako przedstawiciele mieszkańców naszego miasta stoimy po stronie kobiet, ich wolności podmiotowości i godności. Nigdy nie będziemy arbitrami ludzkich sumień - napisał w uzasadnieniu burmistrz R. Czapla.
Tymczasem radny Michał Wiatr zaproponował na sesji rozszerzenie treści uchwały o poszanowanie praw kobiet i osób niepełnosprawnych.
- Osobiście złożyłem wniosek, aby to stanowisko uzupełnić o treść dotyczącą poszanowanie praw osób niepełnosprawnych. Mamy wiele przykładów, nawet na naszym nowogardzkim podwórku, że prawa osób niepełnosprawnych są łamane. Przykładem są coroczne problemy z dojazdem do Radowa w okresie letnim uczniów niepełnosprawnych - napisał na swoim profilu FB radny M. Wiatr.
Ostatecznie przegłosowana została propozycja radnego M. Wiatra. Rada Miejska w Nowogardzie przyjęła uchwałę w sprawie poszanowania praw kobiet i osób niepełnosprawnych.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

brak słów

odpowiedz
24.11.2020 19:31

Krótką mają pamięć mieszkańcy Nowogardu w jakim opłakanym stanie była pomoc osobom niepełnosprawnym w latach 2007 do 2015. Nic dziwnego tam nadal kochają platformę całą koalicję,szkoda się rozpisywać co tam się działo. Władze miasta powinny się wstydzić to hańba dla całej gminy.