Burmistrz Goleniowa usłyszy kolejne zarzuty?

2022-06-27 18:36
Paweł Palica
2022-06-27 18:36

Do prokuratury skierowane mają być kolejne zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza gminy Goleniów - Roberta Krupowicza. Przygotowują je opozycyjni radni.

Niedawno R. Krupowicz, o czym informowaliśmy, usłyszał zarzuty dotyczące ujawnienia tajemnicy skarbowej. Sprawa dotyczy wystąpienia podczas sesji Rady Miejskiej, gdy burmistrz oświadczył, że część radnych ma zaległości w płatnościach na rzecz gminy, wymieniając przy tym z nazwiska Łukasza Mitułę, Marcina Gręblickiego, Mariusza Skakuja, Krzysztofa Sypienia i Katarzynę Zalewską - Paciorek i podając precyzyjnie, o jakie kwoty chodzi. Czterej pierwsi skierowali później do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez R. Krupowicza przestępstwa, a ta najwyraźniej się do ich opinii przychyla, bo 17 czerwca burmistrz rzeczywiście 
usłyszał zarzuty.

Może jednak okazać się, że wkrótce będzie miał on więcej "okazji" do spotkań z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości. Gotowe są już bowiem kolejne zawiadomienia do prokuratury, dotyczące, jak wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń, przetargu na budowę dworca kolejowo - autobusowego oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Oczywiście nie oznacza to na obecnym etapie, że postępowanie w tych sprawach zostanie przez prokuratorów wszczęte.

Więcej na ten temat wkrótce.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!