Burmistrz Goleniowa dalej konsekwentny

2020-04-24 15:45
Sylwester Wasiak
2020-04-24 15:45

Jest ciąg dalszy historii pod tytułem Burmistrz Goleniowa odmawia Poczcie Polskiej przekazania danych ze spisu wyborców!

Poinformował o tym przed chwilą na swoim profilu Robert Krupowicz, burmistrz Goleniowa. Pełną treść informacji przedstawiamy poniżej:

Szanowni Państwo,

„Wybory Kopertowe” ciąg dalszy !

Po raz kolejny otrzymaliśmy dzisiaj z Poczty Polskiej wniosek o przekazanie w ciągu dwóch dni danych ze spisu wyborców Gminy Goleniów. Po raz kolejny jestem zmuszony odmówić tej prośbie.

Wniosek został opatrzony podpisami kwalifikowanymi dwóch członków zarządu zgodnie z reprezentacją Spółki. Do pisma dołączono decyzję Prezesa Rady Ministrów polecającą Poczcie Polskiej S.A. w zakresie przeciwdziałania COVID-19 podjęcie czynności zmierzających do przeprowadzenia wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku w trybie korespondencyjnym.

Poczta Polska występując do gminy o przesłanie spisu wyborców argumentuje to podjęciem czynności niezbędnych do przygotowania i przeprowadzenia wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku. Informuję, że wybory powszechne na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2020 roku organizuje i przeprowadza Państwowa Komisja Wyborcza na podstawie Postanowienia Marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 5 lutego 2020 roku. Obawiam się, że Poczta Polska jest nieuprawniona ani do przeprowadzenia wyborów powszechnych ani do uzyskania danych wrażliwych w postaci spisu wyborców mieszkańców gminy Goleniów. Jednocześnie chciałbym zapewnić Pana Premiera, że w Goleniowie dołożymy wszelkich starań aby wykluczyć możliwość sfałszowania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Co za tym idzie nie przekażemy spisu wyborców osobom nieuprawnionym do jego przetwarzania.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!