Budżet Obywatelski: Ostatni dzień głosowania

2020-11-19 9:43
Adam Litwinowicz
2020-11-19 9:43

W czwartek o północy zakończy się możliwość głosowania na projekt, który zostanie zrealizowany w przyszłorocznym budżecie gminy Trzebiatów.

Mieszkańcy gminy Trzebiatów mają jeszcze tylko kilka godzin, aby zagłosować na swojego faworyta w Budżecie Obywatelskim. Do wyboru są cztery projekty, zagłosować można tylko raz – na jedną propozycję. W „sieci” pojawiły się kontrowersje i zapytania dotyczące autentyczności głosowania. Pojawiły się obawy, że głosować może „ktoś” wprowadzając nie swoje dane. - Forma głosowania, którą zaproponowaliśmy i forma zabezpieczeń jest taka, na ile pozwala nam uchwała Rady Miejskiej – zaznacza Andrzej Kuliberda, sekretarz w trzebiatowskim magistracie. Aby zagłosować w internecie należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz zaznaczyć pole – zaświadczenie o tym, że jest się mieszkańcem gminy - Oświadczam, że jestem mieszkańcem Gminy Trzebiatów uprawnionym do udziału w głosowaniu na zadania złożone do Budżetu Obywatelskiego Gminy Trzebiatów na rok 2021, który w dniu głosowania ma ukończone 13 lat, a podane przeze mnie dane osobowe są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym. Glosować mogą również osoby poniżej 13 roku życia, a w tym przypadku oświadczenie wypełniają rodzice/opiekunowie prawni. Jak zaznacza Andrzej Kuliberda, po zakończeniu terminu głosowania rozpocznie się weryfikacja oddanych głosów. - Będziemy sprawdzali adresy zamieszkania i czy faktycznie mieszka tam dana osoba. System informuje nas również wtedy jeżeli z jednego adresu IP oddanych zostanie więcej niż 5 głosów w krótkim czasie – wyjaśnia. Zaznacza również, że komisja nie jest w stanie sprawdzić sytuacji, kiedy oddany zostanie głos w internecie i wpłynie taka sama karta do głosowania. Przypomina jednak, że zagłosować można tylko raz – na jedną propozycję.

Na pytanie odnośnie „licznika” głosów, którego według niektórych internautów zabrakło sekretarz tłumaczy, że nie można informować o wynikach w czasie głosowania i podaje przykład wyborów samorządowych, kiedy o wynikach dowiadujemy się po zamknięciu lokali wyborczych.

W przypadku wątpliwości i zauważonych problemów można skontaktować się osobą odpowiedzialną - informatyk@trzebiatow.pl

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!