Budno, Podańsko i Mosty nie chcą smrodu za oknami

2023-01-20 8:27
Paweł Palica
2023-01-20 8:27

Mieszkańcy Budna, Podańska i Mostów zorganizowali wczorajszego wieczoru spotkanie z zastępcą burmistrza Tomaszem Banachem.

fot. FB/Gmina Goleniów

Sprawa ta toczy się już od 2021 roku, kiedy to przystąpiono do przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na budowie zakładu produkcji karbonizatu, czyli substancji o właściwościach zbliżonych do węgla drzewnego. Zaprotestowali przeciwko tym planom okoliczni mieszkańcy, obawiając się negatywnego wpływu tej instalacji na środowisko, hałasu przez nią emitowanego i innych niedogodności, a postępowanie udało się wówczas zablokować.

Teraz temat wraca, bo postępowaniae wszczęte zostało ponownie. Inwestycja, jak twierdzą mieszkańcy, miałaby stanąć kilkaset metrów od ich domów i takiego sąsiedztwa po prostu nie chcą. Wczoraj odbyło się spotkanie w tej sprawie, uczestniczyli w nim m.in. wiceburmistrz Tomasz Banach, a także radni Lucyna Skałecka-Włodarczyk, Robert Kuszyński i Andrzej Różański. Jaki będzie jego efekt, przekonamy się wkrótce.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jozek

odpowiedz
21.01.2023 09:39

Kolejny przykład praktyk niektórych ludzi z urzędu. Podobnie jak z Panattoni w Żółwiej błoci. Te same twarze za nas decydują.

Seba

odpowiedz
06.02.2023 22:39

Na placu lotnika niech sobie zrobia taką firmę.