"Błotna droga" zamieni się w ulicę z prawdziwego zdarzenia?

2023-01-05 13:23
Paweł Palica
2023-01-05 13:23

Rozwiązania swojego problemu doczekać mogą się wreszcie mieszkańcy tzw. nowych Kulic w gminie Nowogard. Do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie trafił dzisiaj wniosek o dofinansowanie budowy drogi, łączącej miasto ze stale rozrastającym się osiedlem domów jednorodzinnych.

foto: A. Gołdyn/FB Nowe Kulice - Błotna Droga

Droga, dla jasności, niby jest, ale przejazd nią należałoby uznać za sport ekstremalny. Jak wygląda - widać na zdjęciu, które w tym przypadku warte więcej niż tysiąc słów. Gmina chce wreszcie problem rozwiązać, a że wcześniej nie udało się jej uzyskać dofinansowania z Polskiego Ładu, próbuje teraz sięgnąć po środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dzisiaj wniosek o to trafić ma do Urzędu Marszałkowskiego, a jeśli zostanie on zaakceptowany będzie można ogłosić przetarg na budowę drogi o długości ponad pół kilometra z nawierzchnią z kostki betonowej, chodnikami, oświetleniem i kanalizacją deszczową. Koszt inwestycji szacuje się obecnie na 4 mln zł, dotacja z PROW pokryć ma ponad 60% tej kwoty. Więcej wiadomo będzie wiosną.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!