Biuro poselskie Michała Jacha w Trzebiatowie zdewastowane

2020-10-28 21:33
Adam Litwinowicz
2020-10-28 21:33

Jeszcze wczoraj na tej szybie wywieszone były tablice z wulgarnymi hasłami. Dzisiaj ktoś ją wybił. Do dewastacji biura posła z Prawa i Sprawiedliwości doszło jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego Czarnego Spaceru.

ZDJĘCIE 1 z 2

Liderzy Strajku Kobiet odcinają się od tego incydentu. Zauważają, że do zdarzenia doszło jeszcze przed rozpoczęciem manifestacji i uważają, że była to prowokacja, ponieważ Czarny Spacer w Trzebiatowie ma pokojowy charakter. - Szyba została wybita kiedy jeszcze nikogo od nas nie było. Jest to prowokacja, którą będzie się próbowano przyczepić do nas. Nie mamy z tym nic wspólnego. Oczywiście wiele osób skanduje, bo jest wysoka temperatura, dużo emocji i ten chamski incydent nie ma nic wspólnego z tą pokojową manifestacją – zaznaczają liderzy manifestacji. Innego zdania są lokalni działacze PiS. - To zwyczajna dzicz – zaznacza Joanna Duzinkiewicz, radna Powiatu Gryfickiego, która z przerażeniem spogląda na pobitą szybę i rozrzucone szkło. - Możemy się nie zgadzać, możemy mieć różne poglądy, ale nie pokazujemy tego w ten sposób, do czego to doprowadzi? – zauważa i podkreśla, że nie wyobraża sobie, że była to prowokacja. - Z czyjej strony? To zagłuszanie sumienia czy zrzucanie winy na kogoś innego? To zaczęło się jakiś czas temu i małymi kroczkami doszli do tego. Może nie było odpowiedniej reakcji w czasie tych pochodów ze strony policji i ktoś pozwolił sobie o krok za dużo. Dla mnie to jest przestępstwo – podkreśliła Joanna Duzinkiewicz.

Komentarze (16)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Hmmm

odpowiedz
28.10.2020 21:49

Spokojny charakter? Przecież tych gości w kominiarkach co darli mordy na rynku z wulgaryzmami to same zgromadzone kobiety się bały.... Obejrzyjcie sobie live'a

Rafi

28.10.2020 21:49

kto używa wulgaryzmów? może ja? w życiu bym nie wyszedł na ulicę i tak się poniżał

Andrzej

28.10.2020 21:49

Nie zauważyłem żeby ktokolwiek się ich bał.

Emilia

28.10.2020 21:49

Jak to się bały, razem szli w komitywie i wykrzykiwały z nimi bluźnierstwa, jeśli się czegoś boję to staram się uciec jak najdalej , jakoś nie było widać aby uciekały raczej były bardzo zadowolone z towarzystwa.

Lawek

odpowiedz
29.10.2020 01:28

i tak kończy się (a raczej zaczyna) bierność ludzi, kiedy są na "pokojowym" proteście, a zezwalają na przekleństwa, wyzwiska, obelgi, kopanie i inne nienormalne zachowania, które ze strajkiem nie mają nic wspólnego. Najlepiej teraz powiedzieć "to nie od Nas", "to nie my" ale tak to skandowali i dopingowali... poraszka totalna

lleoooep

odpowiedz
29.10.2020 09:10

Po pierwsze to usuńcie te super przeprosiny bo kuźwa raz że tak długo to juz przesada a dwa że pół ekranu zajmują jak by to było @uj wie co! Mnie osobiście nie obchodzi problem ludzi z tych przeprosin i nie rozumiem, dlaczego codziennie musze na to kuźwa patrzeć?

Majster

29.10.2020 09:10

Bo taki jest wyrok sądu. Czy ci się to podoba czy nie

z nad morza

odpowiedz
29.10.2020 09:51

a cóż to znaczy, ze "organizatorzy się odcinają"? To organizator musi! odpowiada za zaistniałe sytuacje, ale u nas są sami święci bo oni sobie tylko spacerowali. Kto tam był to widział to towarzystwo miłości. Wyzwiska, ryki. szkoda słów. Ciekawe czy takie zgromadzenie było gdziekolwiek zgłoszone?

Wacek -flaga narodowa

odpowiedz
29.10.2020 09:57

Magdaleno - ja nie byłem świadkiem tego, ale mam inną ocenę tej sytuacji, To na Twoje zaproszenie między innymi, a także pana Redaktora, który tu od południa mówiło o tym że trzeba się spotkać na Słowackiego, przyszli ludzie by wyrazić swoje emocje. Emocje są zawsze mniejsze lub większe, ale eskalacja ich to zasługa liderów tych spotkań. Następny etap może być bardziej radykalny, na podobieństwo tego co w większych miastach. I żeby było jasne, mam inny pogląd na ludzi , którzy tam byli i wybili szybę, myślę , że nawet z premedytacją. Inne niż komentarz przedstawiciela trzebiatowskiego PIS

Leszek

odpowiedz
29.10.2020 05:58

Super jest sukces jesteśmy pierwsi - to u nas zdemolowano pierwsze biuro poselskie - nasz aktyw PO/PSL aż pęka z dumy. To nie ma nic wspólnego z chamstwem to jest zwykły bandytyzm, gdyby tam siedział Poseł Jach to co powtórka z Łodzi? Kobiety pozbądźcie się z protestów działaczy partyjnych, nie dajcie się manipulować, Knowania aktywu partyjnego sprowadzą Wasz słuszny protest do chuliganki i bandytyzmu. Po co dawać argumenty rządzącym.

Bella

odpowiedz
29.10.2020 09:53

To juz nie jest dzicz to jest cholota.

Tomek

odpowiedz
29.10.2020 18:50

Dla mnie takie zachowanie to patologia

Jarosław

odpowiedz
29.10.2020 17:06

Odpowiadać powinien za to ten, kto dał lokal wrogowi naszego Kochanego Kraju.

Mariusz

29.10.2020 17:06

Jarosław lecz się widzę, że z tobą źle , ten wirus na mózg też działa negatywnie.

Xxc

29.10.2020 17:06

Proponuję przeczytaj książkę z historii, bedziesz madrzejszy i nie bedziesz pisal tych bzdur. Przykro mi, że coraz więcej jest młodych głupich ludzi, którymi można manipulować, szczuc, nakręcić. Dajesz sobą manipulować człowieku. Kto Ciebie wychował?

Andrzej G.

odpowiedz
29.10.2020 09:34

To ohydna, prymitywna PiSowska prowokacja w UB-eckim stylu, mająca na celu przykleić łatkę chuliganów protestującym kobietom. Tym bardziej, że nie miało to miejsca w trakcie protestu tylko dużo przed nim. Nie dajcie się na to nabrać. A posłowi Jachowi oprócz powrotu do zdrowia, życzę również powrotu rozumu, kultury i refleksji nad tym co wypisuje na tweeterze pod adresem protestujących kobiet.