Bilety ciągle w kontenerze. Okienka na dworcu - puste

2022-11-16 12:26
Paweł Palica
2022-11-16 12:26

Wciąż nie wiadomo, kiedy do nowego budynku dworcowego przeniesie się kolejowa kasa biletowa. Podróżni korzystać muszą z ustawionego na zewnątrz kontenera.

Nie jest to może szczególnie bolesna niedogodność, niemniej sytuacja to z gatunku cokolwiek absurdalnych. Do poczekalni można wejść i na pociąg w niej wygodnie poczekać, można też skorzystać z oferty punktu gastronomicznego, obsługiwanego przez pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej, nie można natomiast w budynku kupić biletu na przejazd pociągiem. Nie osłonięta w żaden sposób kolejka ustawia się do kasy działającej w ustawionym przy dworcu kontenerze.

Wiceburmistrz Tomasz Banach poinformował nas, że dotycząca dzierżawy pomieszczeń umowa między gminą a PKP S.A. jest już zawarta, a sam termin przeniesienie kasy zależny jest tylko i wyłącznie od pracowników kolejowej spółki i uruchomienia przyłączy teletechnicznych. Ma być to kwestią najbliższych dni.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Dariusz

odpowiedz
16.11.2022 14:11

Ten dworzec to kpina z podróżnych. Jak był stary dworzec to choć nie wszystkie siedzenia były zdatne do użytku, ale były w środku i zawsze człowiek schronił się przed wiatrem i zimnem. A teraz dworzec otwierają niby o 5 30 ??? (a powinien być otwarty przed odjazdem pierwszego pociągu) a klienci stoją i marzną na peronie żenada.

Dariusz

odpowiedz
16.11.2022 14:17

Autor tego artykułu pisał to chyba o 13 , bo niby którędy można wejść do poczekalni np. o 5 20 chyba "kominem"