Bieda w Polonii Płoty? Prezes klubu sportowego prosi o 600 złotych!

2021-10-11 18:17
Tomasz Krupecki
2021-10-11 18:17

Prezes Ludowego Klubu Sportowego Polonia Płoty Grzegorz Ratajczyk opublikował na facebooku dramatyczny apel. Sytuacja sportowców jest bardzo poważna ze względu na zakończenie umowy na finansowanie klubu.

Fot. Facebook MKS Polonia Płoty/autor Sebastian Nowaczkiewicz

Ostatniego dnia września zakończyła się umowa na finansowanie klubu, która podpisana była z Gminą Płoty w tym roku. Tego dnia skończyły się pieniądze na dalsze, normalne funkcjonowanie klubu. Prezes Polonii Ploty Grzegorz Ratajczyk opublikował na oficjalnym facebook-u drużyny swoje oświadczenie w tej sprawie, które publikujemy w całości:

„Oświadczenie Prezesa Ludowego Klubu Sportowego Polonia Płoty
Ja jako Prezes Klubu i wszyscy członkowie zarządu wykonujemy swoją pracę społecznie i nie powinno dojść do takiej sytuacji, że trzeba przeznaczać własne pieniądze po to, aby klub nadal funkcjonował. Niestety ta sytuacja ma aktualnie miejsce. Z dniem 30 września zakończyła się umowa na realizację zadania publicznego nr 31/2021 pod tytułem Organizacja szkolenia i współzawodnictwa sportowego w zakresie piłki nożnej na terenie miasta Płoty. Od pierwszego października funkcjonujemy bez środków na bieżącą działalność a sezon piłkarski jest w pełni. Nie chcemy wycofywać żadnej drużyny z rozgrywek, ale jesteśmy zmuszeni na tą chwilę ograniczyć swoją działalność. Bardzo cenie sztab szkoleniowy, za to bo są to prawdziwi Trenerzy z charakterem w sytuacji kiedy być może nie otrzymają wynagrodzenia za swoją pracę nadal prowadzą zajęcia we wszystkich grupach szkoleniowych. W sytuacji w której Urząd Miasta Płoty na czele z Panem Burmistrzem nie dostrzega naszych problemów w klubie, nie dostrzega naszej pracy społecznej i włożonego serca w pracę z dziećmi oraz młodzieżą jest to załamujące i demotywujące. Odbiera kompletnie chęci do działania. Odbiera całkowicie sens naszej pracy włożonej w klub od kilku, a dla niektórych od kilkunastu lat. Według mojej osobistej oceny, przy podziale środków na działalność sportową zostaliśmy potraktowani nie do końca sprawiedliwie i decyzja o przyznaniu praktycznie mniejszych środków niż w poprzednim roku w obliczu wzrostu kosztów utrzymania klubu, sukcesów sportowych, gry drużyny seniorów w IV lidze i ciągłej chęci rozwijania się oraz tworzenia nowych drużyn jest dla nas dramatyczna. Sytuacja finansowa klubu na dzień dzisiejszy jest dramatyczna. Nie stać nas jest sfinansować kosztów wyjazdu naszej grupy na wtorkowy mecz do Sławoborza w ramach rozgrywek Młodzika. Pragnę oświadczyć, że jeżeli Urząd Miasta w Płotach w ciągu najbliższych dni nie zacznie nas traktować poważnie i nie wesprze naszej działalności w sposób rzeczywisty jak to robią inne samorządy gminne czy też miejskie w naszej okolicy będziemy zmuszeni zakończyć swoją działalność. Złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa Klubu w dniem 4 października 2021 roku na Zebraniu Zarządu Członków LKS Polonia Płoty. Funkcję będę pełnił do 31 grudnia 2021. Ze swojej strony nie mam już pomysłów, co jeszcze mogę zrobić jako prezes, dlatego podjąłem ciężką, ale według mnie najrozsądniejszą decyzję o swojej rezygnacji. Jestem przekonany, że znajdzie się godna osoba na moje stanowisko, która swoim zaangażowaniem i nowymi pomysłami wyprowadzi klub i drużynę na właściwe tory rozwoju.
Jeżeli są ludzie dobrej woli, sponsorzy lub instytucje, która jest w stanie pomóc nam dotrwać do końca sezonu lub sfinansować kolejny wyjazd na mecz naszych dzieci (600 zł.) lub młodzieży zapraszamy do kontaktu lub wpłaty na konto klubu.
Bank Spółdzielczy w Gryficach, Filia w Płotach
Nr konta: 09 9376 0001 2009 0006 3467 0001
Prezes LKS Polonia Płoty Grzegorz Ratajczyk 606725190”

 

Na reakcję Urzędu Miejskiego w Płotach nie trzeba było długo czekać. Dziś rano, na facebooku Gminy Płoty pojawiła się informacja na temat finansowania sportu na terenie gminy.

„Pieniądze na kluby sportowe czekają
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 27 września zostały zabezpieczone dodatkowe pieniądze w budżecie gminy na ten rok przeznaczone między innymi na działalność klubów sportowych.
Choć od sesji minęły dwa tygodnie żaden z przedstawicieli klubów pomimo otrzymanej informacji o dostępnych funduszach nie zawnioskował o dodatkowe środki finansowe z wyjątkiem klubu Zieloni Wyszobór.
Przypominamy wszystkim zainteresowanym, aby móc otrzymać dodatkowe środki z tej puli należy złożyć ofertę do Urzędu Miejskiego w Płotach.
Po analizie złożonych ofert dodatkowe dofinansowanie otrzymają kluby, które przedstawią najbardziej atrakcyjne oferty.”

 

Już jutro, w programie STUDIO SUPERPORTALU na żywo, gośćmi będą: burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz i przewodniczący Rady Miejskiej w Płotach Marcin Makowiecki. Tematem rozmowy będzie między innymi sytuacja Ludowego Klubu Sportowego Polonia Płoty.

 

Komentarze (16)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Darek

odpowiedz
11.10.2021 18:51

Pan burmistrz należy do PSL ,a jak wiecie jeszcze całkiem niedawno Polską rządziła koalicja PO-PSL .A wtedy minister finansów mówił „pieniędzy nie ma i nie będzie „ .Jak widać nic sie nie zmienia ,oni nawet gmina nie potrafią rządzić .Szkoda słów dno .

Prezes

odpowiedz
11.10.2021 19:03

Rozmowa o nas, bez nas.

Gosc

11.10.2021 19:03

Tak zawsze najwygodniej.

Bruner

odpowiedz
11.10.2021 18:58

Pan burmistrz nie nadaje się na te stanowisko jest malo zaradny wrecz ciamajdowaty Umie tylko stwarzać pozory Jurek Owsiak ma go za nic A on mu wchodzi wiadomo gdzie i nic z tego Płoty nie mają żenada jeszcze Poloncie chce wykończyć co za typ

Gosc

odpowiedz
11.10.2021 22:32

Polonia to duma gminy A ten dureń to wszystko niszczy !! MACIE swoje PO-PLS. Następnym razem zanim Zaglosujecie to sprawdźcie przynależność partyjną! Jak jeden w partii kradnie i wszystko niszczy to reszta też bo ręką rękę myje !!

T

11.10.2021 22:32

Jak się nie chce złożyć prawidłowo wniosku to najlepiej oczerniać. Może już pora na zmiany

Z.Boniek

odpowiedz
12.10.2021 07:55

Panie Tomaszu Krupecki dlaczego w tej waszej rozmowie nie będzie uczestniczył prezes poloni Pan Grzegorz Ratajczyk ???????

Olo

12.10.2021 07:55

To jest proste jak prezes kompromituje gminę na antenie to portal24 nie dostanie przyszłym roku 70 tys.

Jan

12.10.2021 07:55

Bo to on doprowadził klub do ruiny. Wszyscy wychodzą z założenia że się coś należy. Trzeba walczyć o pieniądze i planować budżet a nie płakać w połowie roku, że nie ma kasy. Jedyny sukces w ostatnich latach to awans ,,przy zielonym stoliczku'' a poźniej mega łomot. Klub nie idzie do przodu. Są tworzone tylko kolejne grupy żeby wsadzić jak najwięcej swoich pseudo trenerów na ciepły etacik.

T.K.

12.10.2021 07:55

Dlatego, że dzisiejszy program poświęcony zostanie gminie Płoty. Nie będzie to debata o sporcie. Temat Polonii Płoty to jeden z wielu tematów, które zostaną poruszone.

Olo

12.10.2021 07:55

Jan zmień lekarza.

Olo

odpowiedz
11.10.2021 19:06

Gdzie podziały się podpisy zbierane sprawie referendum odwołania burmistrz Mackiewicz. Zagatka do rozwiazania przez prokuraturę.

Obserwator

odpowiedz
12.10.2021 12:29

Sumie czerpiemy się burmistrz, ale tak naprawdę gminą trzęsie ruda, Mackiewicz to marionetka w rękach Pani burmistrz.

Alek

odpowiedz
11.10.2021 21:19

Nie jest tak źle z pieniędzmi widać to po apelu gminy , pieniądze są bo prawdopodobnie nawet pracownicy gminy samolotem latają na spotkania

Pan

odpowiedz
11.10.2021 21:11

"Nowe" boiska w gminie( Sowno)dalej w opłakanym stanie,trawa nie rośnie...ktoś kasę wziął i tyle go widzieli...a gmina nic...Proszę sprawdzić czy od ostatniego artykułu na ten temat, gmina cokolwiek zrobiła!!!???

11.10.2021 22:27

Widać pan Burmistrz nie ma pojęcia co to jest sport i Piłka nożna i nie szanuje ani zawodników ani przede wszystkim kibiców! Czeka na atrakcyjne propozycje!