Bieda w Polonii Płoty? Prezes klubu sportowego prosi o 600 złotych!

2021-10-11 18:17
Tomasz Krupecki
2021-10-11 18:17

Prezes Ludowego Klubu Sportowego Polonia Płoty Grzegorz Ratajczyk opublikował na facebooku dramatyczny apel. Sytuacja sportowców jest bardzo poważna ze względu na zakończenie umowy na finansowanie klubu.

Fot. Facebook MKS Polonia Płoty/autor Sebastian Nowaczkiewicz

Ostatniego dnia września zakończyła się umowa na finansowanie klubu, która podpisana była z Gminą Płoty w tym roku. Tego dnia skończyły się pieniądze na dalsze, normalne funkcjonowanie klubu. Prezes Polonii Ploty Grzegorz Ratajczyk opublikował na oficjalnym facebook-u drużyny swoje oświadczenie w tej sprawie, które publikujemy w całości:

„Oświadczenie Prezesa Ludowego Klubu Sportowego Polonia Płoty
Ja jako Prezes Klubu i wszyscy członkowie zarządu wykonujemy swoją pracę społecznie i nie powinno dojść do takiej sytuacji, że trzeba przeznaczać własne pieniądze po to, aby klub nadal funkcjonował. Niestety ta sytuacja ma aktualnie miejsce. Z dniem 30 września zakończyła się umowa na realizację zadania publicznego nr 31/2021 pod tytułem Organizacja szkolenia i współzawodnictwa sportowego w zakresie piłki nożnej na terenie miasta Płoty. Od pierwszego października funkcjonujemy bez środków na bieżącą działalność a sezon piłkarski jest w pełni. Nie chcemy wycofywać żadnej drużyny z rozgrywek, ale jesteśmy zmuszeni na tą chwilę ograniczyć swoją działalność. Bardzo cenie sztab szkoleniowy, za to bo są to prawdziwi Trenerzy z charakterem w sytuacji kiedy być może nie otrzymają wynagrodzenia za swoją pracę nadal prowadzą zajęcia we wszystkich grupach szkoleniowych. W sytuacji w której Urząd Miasta Płoty na czele z Panem Burmistrzem nie dostrzega naszych problemów w klubie, nie dostrzega naszej pracy społecznej i włożonego serca w pracę z dziećmi oraz młodzieżą jest to załamujące i demotywujące. Odbiera kompletnie chęci do działania. Odbiera całkowicie sens naszej pracy włożonej w klub od kilku, a dla niektórych od kilkunastu lat. Według mojej osobistej oceny, przy podziale środków na działalność sportową zostaliśmy potraktowani nie do końca sprawiedliwie i decyzja o przyznaniu praktycznie mniejszych środków niż w poprzednim roku w obliczu wzrostu kosztów utrzymania klubu, sukcesów sportowych, gry drużyny seniorów w IV lidze i ciągłej chęci rozwijania się oraz tworzenia nowych drużyn jest dla nas dramatyczna. Sytuacja finansowa klubu na dzień dzisiejszy jest dramatyczna. Nie stać nas jest sfinansować kosztów wyjazdu naszej grupy na wtorkowy mecz do Sławoborza w ramach rozgrywek Młodzika. Pragnę oświadczyć, że jeżeli Urząd Miasta w Płotach w ciągu najbliższych dni nie zacznie nas traktować poważnie i nie wesprze naszej działalności w sposób rzeczywisty jak to robią inne samorządy gminne czy też miejskie w naszej okolicy będziemy zmuszeni zakończyć swoją działalność. Złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa Klubu w dniem 4 października 2021 roku na Zebraniu Zarządu Członków LKS Polonia Płoty. Funkcję będę pełnił do 31 grudnia 2021. Ze swojej strony nie mam już pomysłów, co jeszcze mogę zrobić jako prezes, dlatego podjąłem ciężką, ale według mnie najrozsądniejszą decyzję o swojej rezygnacji. Jestem przekonany, że znajdzie się godna osoba na moje stanowisko, która swoim zaangażowaniem i nowymi pomysłami wyprowadzi klub i drużynę na właściwe tory rozwoju.
Jeżeli są ludzie dobrej woli, sponsorzy lub instytucje, która jest w stanie pomóc nam dotrwać do końca sezonu lub sfinansować kolejny wyjazd na mecz naszych dzieci (600 zł.) lub młodzieży zapraszamy do kontaktu lub wpłaty na konto klubu.
Bank Spółdzielczy w Gryficach, Filia w Płotach
Nr konta: 09 9376 0001 2009 0006 3467 0001
Prezes LKS Polonia Płoty Grzegorz Ratajczyk 606725190”

 

Na reakcję Urzędu Miejskiego w Płotach nie trzeba było długo czekać. Dziś rano, na facebooku Gminy Płoty pojawiła się informacja na temat finansowania sportu na terenie gminy.

„Pieniądze na kluby sportowe czekają
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 27 września zostały zabezpieczone dodatkowe pieniądze w budżecie gminy na ten rok przeznaczone między innymi na działalność klubów sportowych.
Choć od sesji minęły dwa tygodnie żaden z przedstawicieli klubów pomimo otrzymanej informacji o dostępnych funduszach nie zawnioskował o dodatkowe środki finansowe z wyjątkiem klubu Zieloni Wyszobór.
Przypominamy wszystkim zainteresowanym, aby móc otrzymać dodatkowe środki z tej puli należy złożyć ofertę do Urzędu Miejskiego w Płotach.
Po analizie złożonych ofert dodatkowe dofinansowanie otrzymają kluby, które przedstawią najbardziej atrakcyjne oferty.”

 

Już jutro, w programie STUDIO SUPERPORTALU na żywo, gośćmi będą: burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz i przewodniczący Rady Miejskiej w Płotach Marcin Makowiecki. Tematem rozmowy będzie między innymi sytuacja Ludowego Klubu Sportowego Polonia Płoty.

 

Komentarze (13)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

jas

odpowiedz
12.10.2021 09:12

a tak go wczesniej prezesiunio chwalil

Gość

odpowiedz
12.10.2021 16:55

Prezes nie potrafi pozyskać środków , żenada. Czas na zmiany, niech sportem zajmie się odpowiednia osoba

Olo

12.10.2021 16:55

Zapraszamy pana na fotel prezes klubu sportowego, i o karze się jakiś zaradny. Mielic

Obserwator

odpowiedz
12.10.2021 10:57

Burmistrz przemianie wraz z wyborami pozostanie tylko ponim zgliszcza. Jak po zakładzie rega , Sudwia.a Polonia bedzie nadal istnieć, żaden nieudacznik tego nie zniszczy

Ktoś

odpowiedz
12.10.2021 21:38

Mackiewicz o sporcie ??? Przecież to on doprowadza sport do ruiny bo poprostu tego nie lubi wielki burmistrz który przyszedł.odje... kilka lat do.emerytury . Jedyne co będzie bredził.to.klamstwa pozdrawiam serdecznie . MARCIN NIE BRON GO !!! NIECH SIE SAM TLUMACZY!!!

Pana

odpowiedz
13.10.2021 09:15

Pan Burmistrz nie nadaję się do tego stanowiska jest tylko marionetką w tej szyjce z Łobza co oni robią to przyklepuje szkoda słów jest wyjscie wybrać nowego władcę i rozgonić szajkę miejscowi są wykształceni dla nich pracy nie ma ale dla kolesi są

Obserwator

odpowiedz
13.10.2021 23:07

Z tego co widać to burmisrz układa się z nowym przewodniczącym Rady.Wstyd !!Panie Burmistrzu wyborcy Panu zaufali a Pan o byłej Pani przewodniczącej tak się źle wypowiada plusy i minusy brak podziękowania bo co już ona nie jest Panu potrzebna .Wstyd!!!

Kkk

odpowiedz
12.10.2021 14:48

Ja jako rodzić dziecka z innego klubu powiem że wszelkie wyjazdy na zawody i wpisowe zawsze płaciliśmy sami a tu widzę tylko wyciąganie ręki. Czy tam dzieciom dopłaca się do grania no wszędzie indziej rodzice płacą i to sporo za treningi.

Lks

12.10.2021 14:48

Ta jasne ŁKS a 500+ to na co chyba nie na papierosy? A każde dziecko na treningu że smartfonie to co też od gminy?

ŁKS

12.10.2021 14:48

Zerwała się z choinki, PŁOTY 70 % mieszkańców jest na utrzymaniu gminy.ludzie nie maja na chleb, a dziecku dadzą 100zl .

Olo

odpowiedz
13.10.2021 11:06

Panie redaktorze Tomaszu, skoro padły pańskim programie słowa, o niedokładności Polonia PŁOTY to powinien pan też umożliwić drugiej stronie sie ustosunkować i wyjaśnić do końca.

Jurek

odpowiedz
20.02.2022 11:25

Prezes prosi o 600zl hehe a co zrobił z pieniędzmi jak połowy faktur niema wiemy że jest coś nie tak i burmistrz też to wie więc czekamy na kosekfecje bo ruszymy to z innej strony jeżeli sprawa zostanie zamieciona pod dywan więc czekamy narozliczenie byłego prezes Grzegorza Ratajczyka bo brakuje faktur na duże piniodze