Bicie rekordu w czytaniu na przerwie!

2020-11-02 9:29
Katarzyna Adamiak
2020-11-02 9:29

Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie po raz pierwszy wzięła udział w I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

ZDJĘCIE 1 z 5

Akcja organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim propaguje ideę wspólnego czytania ulubionych książek przez dzieci  i dorosłych.

W naszej szkole właśnie 29 października 2020r. uczniowie z klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych dołączyły do wszystkich, którzy lubią i chcą czytać. Od rana na każdej przerwie, 75 dzieci w dowolnie wybranym miejscu, czytało bądź słuchało ulubionych baśni i opowiadań. Z zaciekawieniem śledzili m.in. przygody „Trzech Świnek”, „Małej Krówki”, „Matyldy”, „Wróbelka Elemelka” oraz rozwiązywali problem: „Dlaczego wypadają mleczne zęby”.

Nie było w tym dniu ucznia, który by nie miał w ręku książki! Wszyscy uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych przekonali się, że czytanie jest ciekawe, że warto sięgać po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Po całym dniu „czytających przerw” wszyscy doszli do podobnego wniosku, jak nasza noblistka, Wisława Szymborska: „Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła”.

                                                                                  

 Tekst: Jolanta Mazur

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!