Białuń doczeka się ścieżki pieszo-rowerowej

2023-11-10 6:42
Sylwester Wasiak
2023-11-10 6:42

Jeszcze w tym roku władze gminy Goleniów będą chciały uruchomić procedurę wyłonienia wykonawcy ścieżki pieszo-rowerowej w Białuniu.

Przypomnijmy, że inwestycja ta została wstrzymana wskutek zaskarżenia decyzji Starosty Goleniowskiego zezwalającej na realizację inwestycji drogowej. Zaskarżona decyzja została uchylona przez wojewodę zachodniopomorskiego.
- 25 października zostało wywieszone obwieszczenie na stronach internetowych przez wojewodę zachodniopomorskiego o wszczęciu postępowania na wydanie decyzji. Termin, który został wskazany, upływa 8 listopada. Po tym terminie zostanie wydana przez wojewodę decyzja na realizację inwestycji drogowej – poinformowała na ostatniej sesji Wioleta Danowska, dyrektor Wydziału Gospodarki Gminnej.

W tegorocznym budżecie zabezpieczono 2 miliony złotych na realizację inwestycji.

- Może pod koniec listopada otrzymamy dokumenty i wówczas będziemy chcieli uruchomić procedurę wyłonienia wykonawcy. Realizacja rozpocznie się w przyszłym roku, jeśli warunki atmosferyczne pozwolą. Termin odbioru tej inwestycji to może być wrzesień – powiedział W. Danowska.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!