Bezpłatne wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego

2021-02-22 17:00
Sylwester Wasiak
2021-02-22 17:00

W dwóch punktach na terenie Nowogardu można bezpłatnie wypożyczyć wózki, chodziki, kule ortopedyczne i specjalne rowery trójkołowe.

W wypożyczalni przy ulicy Smużyny 2 w Domu Pomocy Społecznej dostępne są wózki, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, niebędącym w stanie samodzielnie chodzić. Do dyspozycji są także kule ortopedyczne, które wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu i pomagają w utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę. Z kolei chodziki rehabilitacyjne będą ułatwiać chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego.
W drugim punkcie przy ulicy Wojska Polskiego 3 (budynek RCP) wypożyczać można wózki, chodziki i kule, ale również specjalistyczne rowery trójkołowe.
Z asortymentu wypożyczalni mogą korzystać osoby potrzebujące na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas.
Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu:
913920885 – ul Smużyny 2.
913927240 – ul. Wojska Polskiego 3.
Sprzęt można zamówić także online. Co więcej, w wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi.
Sprzęt z wypożyczalni internetowej jest dostępny całkowicie bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w ciągu 24 godzin. Przypominamy, że wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu.
- Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki. W Polsce działają podobne wypożyczalnie, ale komercyjne - za wynajęcie wózka czy kul trzeba płacić. A dla chorych często stanowi to barierę - mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil, która jest organizatorem wypożyczalni internetowej.
Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.ecotextil.pl w zakładce Wypożyczalnia.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!