Bezpieczne ferie z gryfickimi policjantami

2021-01-13 16:00
Redakcja
2021-01-13 16:00

Mundurowi z Gryfic w ramach wykonywania zadań służbowych oraz ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Ferie 2021” informowali dzieci i młodzież na terenie powiatu gryfickiego o zasadach bezpiecznego wypoczynku w okresie przerwy zimowej. Rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z pieszymi oraz użytkownikami jednośladów i wręczali elementy odblaskowe.

ZDJĘCIE 1 z 4

W minioną niedzielę policjanci z Gryfic podczas wykonywania obowiązków służbowych prowadzili działania w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2021”.

Choć sytuacja w całym kraju i na całym świecie jest trudna ze względu na panującą pandemię koronawirusa mundurowi z Gryfic, wykorzystują każdą okazję, aby przekazywać i przypominać informacje o bezpieczeństwie.

Przy zachowaniu reżimu sanitarnego dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego z Gryfic spotykali się z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu, przekazując im cenne informacje w zakresie bezpiecznego wypoczynku podczas tegorocznych ferii zimowych.

Funkcjonariusze zwracali uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu takich jak np. niewybieganiu na drogę zza samochodów, budynków, ponieważ zimą droga hamowania pojazdu jest znacznie dłuższa, nierzucanie w kolegów śnieżkami zawierające kamienie lub inne ciężkie przedmioty.

Policjanci wskazywali także młodym ludziom na konieczność używania elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają ich widoczność na drodze.

Cenne informacje były przekazywane także osobom dorosłym, pieszym oraz użytkownikom jednośladów w zakresie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Funkcjonariusze ruchu drogowego także tym osobom wręczali kamizelki oraz elementy odblaskowe zwracając uwagę na obowiązek ich używania szczególnie po zmroku poza terenem zabudowanym.

źródło: KPP Gryfice 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

andrzej

odpowiedz
14.01.2021 10:42

Dzieci są ważne- ale proszę nie używać dzieci do uprawniania komunistycznej propagandy.Opanujcie bałagan jaki panuje w mieście,skończcie z samowolką kierowców, w płyńcie na poprawę oświetlenia, pogońcie drobnych pijaczków,nauczcie co poniektórych jak nosić maseczki itd.Jednym słowem do roboty,bo tłuszczem zarośniecie.