„Bezkresne cięcia w skórze Ziemi” - zaproszenie na wystawę

2020-06-22 12:31
Katarzyna Adamiak
2020-06-22 12:31

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wystawę fotograficzną pt. „Bezkresne cięcia w skórze Ziemi” autorstwa Grzegorza Mikołajczyka. 

 

Wystawa czynna w gryfickim Muzeum i Galerii „Brama” od 1 lipca do 30 sierpnia 2020 roku.

O autorze i wystawie:

„Bezkresne cięcia w skórze Ziemi” - „Śladami rzeki Kolorado – malownicze kaniony USA”

Obwiedzione stromymi klifami i wycięte przez erozję trzech żywiołów: wodę, ziemię i powietrze, kaniony to przepastne, wąskie doliny w skorupie ziemskiej, których widok przywołuje na myśl same superlatywy i poczucie zachwytu, dając jednocześnie wrażenie maleńkości ludzkiej istoty względem natury. Wielobarwne warstwy skalne świadczą historyczną geologię danego obszaru jak spis treści pracy naukowej. Kształtowane milionami lat przez rzeki, wyprażone palącym słońcem tworzą formy terenu niczym kosmiczny marsjański krajobraz.

Wystawa „Bezkresne cięcia w skórze Ziemi” jest hołdem i zachwytem nad rzeką Kolorado płynącą w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, która od wschodu do zachodu tego kontynentu stała się reżyserem powstania wspaniałych krajobrazów będących elementami Parków Narodowych: Colorado National Monument, Arches National Park, Zion National Park, Glen Canyon i Grand Canyon.

Autorem fotografii jest Grzegorz Mikołajczyk, członek rzeczywisty Fotoklubu Zamek w Szczecinie, który cały czas kreując swój styl fotograficzny poszukuje nowych inspiracji i form wyrazu. Znajduje je podróżując po wielu regionach świata, zamykając w obrazie zarówno urywki chwil życia codziennego miast i ich mieszkańców, jak i spektakle kolorów i kształtów uformowane przez naturę.

Fotograf może pochwalić się dorobkiem artystycznym w postaci licznych wystaw klubowych oraz m.in. indywidualnej prezentowanej w 2017 poświęconej wyprawie po Irlandii.

Uwaga!
W trosce o najwyższą dbałość w zakresie bezpieczeństwa Gości zostały wprowadzone obowiązujące zasady przebywania w Muzeum i Galerii „BRAMA” (skrót):
- w obiekcie jednocześnie może przebywać maksymalnie 6 osób (po 3 osoby w każdej sali wystawowej), pozostali chętni są proszeni o pozostanie na zewnątrz przy zachowaniu wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa,
- wejście do obiektu jest możliwe wyłącznie w maseczkach ochronnych, oraz obowiązkowa dezynfekcja dłoni przy wejściu do sal wystawowych,
- przebywając w salach wystawowych należy zachować dystans 2 m od innych osób (zalecenie nie dotyczy rodzin, osób wspólnie mieszkających),
- zabrania się dotykania eksponatów i prac wystawowych (w tym gablot).

Więcej informacji o nowych zasadach: https://www.gdk-art.net/index.php/item/583-informujemy-ze-od-15-czerwca-br-przy-zachowaniu-wszelkich-srodkow-ostroznosci-w-obecnym-rezimie-sanitarnym-zostala-wznowiona-dzialalnosc-muzeum-i-galerii-brama

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!