Będzie zimno w szkołach i przedszkolach? "Nie ma o tym rozmowy"

2022-09-22 15:28
Paweł Palica
2022-09-22 15:28

Pomimo alarmujących doniesień, dotyczących wzrostu opłat za energię elektryczną i ogrzewanie, władze gminy Goleniów, przynajmniej na obecnym etapie, nie planują wdrożenia programu oszczędnościowego.

Sygnałów o tym, że polskie samorządy poważnie o tym myślą, jest coraz więcj. Za przykład niech tutaj posłuży Szczecin, którego prezydent, Piotr Krzystek, oficjalnie zapowiedział dzisiaj podjęcie działań w tej sprawie.

- W związku z kryzysem energetycznym oszczędności zaczynamy od siebie. W urzędzie miasta oraz jednostkach podległych obniżamy temperaturę do 19 stopni - napisał na swoim profilu na FB.

Jak z problemem zamierzają zmierzyć się władze Goleniowa? Na razie, jak powiedziała nam wiceburmistrz Anita Jurewicz, nie ma o tym rozmowy. Obniżanie temperatury w budynkach zarządzanych przez gminę i jej jednostki budżetowe nie jest obecnie planowane, to samo dotyczy oświetlenia ulicznego.

A. Jurewicz dodała, że spore nadzieje wiązane są z utworzeniem Goleniowskiego Klastra Energii Odnawialnej i montażu na gminnych obiektach paneli słonecznych. Projekt uchwały w tej sprawie będzie dyskutowany na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!