Będzie referendum w Goleniowie!

2021-02-08 20:24
Sylwester Wasiak
2021-02-08 20:24

Wiemy, kiedy przypuszczalnie odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza i Rady Miejskiej.

- Robert Krupowicz jako mieszkaniec gminy Goleniów wraz z grupą mieszkańców w ciągu najbliższych dni złoży wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania burmistrza i Rady Miejskiej - powiedział nam Tomasz Banach, wiceburmistrz gminy Goleniów. - Burmistrz widzi, że jest kryzys, niech więc mieszkańcy zdecydują, jak dalej widzą funkcjonowanie Rady i burmistrza. Jest kryzys w sprawie budżetu, jest kryzys w sprawie gospodarki odpadowej, a dokładanie pieniędzy z budżetu do bilansowania gospodarki śmieciowej nie może trwać wiecznie. Wreszcie jest kryzys w sprawie inwestycji, na które mamy dofinansowanie jak np. ul. Metalowa, ale jeśli nie ma budżetu, nie możemy dalej z nią ruszyć. To kolejny pat. Uważam, że referendum będzie taką weryfikacją oczekiwań mieszkańców - powiedział nam wiceburmistrz T. Banach.
Jeśli przyjąć, że w ciągu najbliższych dni złożony zostanie wniosek o przeprowadzenie referendum, to następnie grupa, która go złoży, będzie musiała zebrać w ciągu dwóch miesięcy podpisy osób popierających tę inicjatywę. Gdy ta sztuka się uda, komisarz wyborczy będzie miał z kolei miesiąc na wydanie postanowienia o przeprowadzeniu głosowania. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, referendum w sprawie odwołania burmistrza i Rady Miejskiej powinno się odbyć w maju lub czerwcu.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

XYZ

odpowiedz
08.02.2021 20:45

No w końcu ! Burmistrz stanął na wysokości zadania, hahaha !

08.02.2021 20:56

Referendum czytaj ‘marnowanie pieniedzy podatnikow’. Jesli pan Krupowicz robi to z wlasnych pieniedzy, to prosze bardzo.

Alex

odpowiedz
08.02.2021 22:19

Pogonić w diabły nieudaczników w radzie!

XYZ

08.02.2021 22:19

To nie w radzie są nieudacznicy, chyba że masz na myśli pupilów burmistrza.