Będzie nowy komisariat policji?!

2022-01-24 14:50
Sylwester Wasiak
2022-01-24 14:50

Na terenie powiatu goleniowskiego powstanie nowy komisariat policji w co najmniej 15-osobowej obsadzie?

Wniosek o utworzenie komisariatu w Kliniskach Wielkich złożył Robert Kuszyński, radny Rady Miejskiej w Goleniowie. W jego uzasadnieniu czytamy:


- Sołectwo Kliniska Wielkie wraz z ościennymi sołectwami tj. Sołectwem Rurzyca, Sołectwem Pucice, Sołectwem Czarna Łąka, Sołectwem Lubczyna, Sołectwem Załom oraz przyległym do Załomia osiedlem Kasztanowym według naszej wiedzy obecnie zamieszkuje ponad 9 tys. osób. Najbliższa jednostka Policji w gminie Goleniów oddalona od miejscowości Kliniska Wielkie znajduje się w odległym o około 14 kilometrów Goleniowie, a codzienne partole Policji są w naszej ocenie niewystarczające. Corocznie w naszej okolicy powstaje kilkadziesiąt nowych domów jednorodzinnych co za tym idzie, corocznie przybywa kilkadziesiąt nowych mieszkańców. Mówi się także, że jesteśmy tak zwaną nową sypialnią Szczecina. Mając na uwadze powyższe dane śmiało można stwierdzić, iż za kilka lat w naszym rejonie będzie mieszkało około 10 tys. mieszkańców. Ponadto w Kliniskach Wielkich działa największa na terenie wiejskim gminy Goleniów szkoła podstawowa licząca około 500 uczniów. Dodatkowo Kliniska Wielkie sąsiadują bezpośrednio z drogą ekspresową S3 oraz w bliskiej okolicy znajduje się prężnie działający Goleniowski Park Przemysłowy. Jako mieszkańcy gminy zapoznaliśmy się z występującymi rodzajami wykroczeń oraz przestępstw, a także z dynamiką przestępczości odzwierciedlającą bezpieczeństwo na terenie naszych sołectw. Niemniej jednak zarówno Państwo jak i My mieszkańcy doskonale wiemy, że przedstawione dane nie do końca odzwierciedlają stan faktyczny, gdyż w statystykach nie jest ujęta tzw. „ciemna liczba” przestępstw i wykroczeń, która może m.in. wynikać właśnie z braku umiejscowionych w Kliniskach Wielkich struktur Policji oraz innych uwarunkowań, niezależnych od Policji. Utworzenie w Kliniskach Wielkich Komisariatu Policji o co najmniej 15 osobowej obsadzie etatowej funkcjonariuszy pozwoliłoby na dyżury całodobowe, a sami mieszkańcy w zdecydowany sposób będą mieli dzięki temu lepszy i łatwiejszy kontakt z policją czy patrolami. Siedziba Komisariatu Policji w Kliniskach Wielkich sprawi, że wiele spraw będzie można załatwić na miejscu, w tym komisariacie. Myślę, że przyczyni się to do wzrostu nie tylko poczucia bezpieczeństwa, ale także do jego faktycznego wzrostu.


Pismo skierowane zostało do insp. Roberta Sielskiego, komendanta powiatowego policji w Goleniowie, nadinsp. Tomasz Trawiński, komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie, Zbigniewa Boguckiego, wojewody zachodniopomorskiego , Tomasza Stanisławskiego, starosty powiatu goleniowskiego oraz Roberta Krupowicza, burmistrza gminy Goleniów.

Ponadto niezależnie od wniosku radny Kuszyński wniósł o zwiększenie ilości patroli Policji w Sołectwach: Kliniska Wielkie, Załom, Pucice, Czarna Łąka, Rurzyca, Lubczyna ze szczególnym uwzględnieniem zwiększonej ilości patroli nocnych.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!