Będzie nowy blok w centrum Goleniowa? Właściciel chce zmiany

2022-06-27 13:42
Paweł Palica
2022-06-27 13:42

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Goleniowie radni zajmą się między innymi projektem uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla jednej z działek przy ul. Bohaterów Warszawy. Może to dać zielone światło dla wybudowania tam budynku wielorodzinnego.

Z projektu uchwały wynika, że z wnioskiem o zmianę przeznaczenia pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną wystąpił do gminy właściciel działki, położonej tuż przy mostku na Strudze Goleniowskiej, a planowany sposób zagospodarowania terenu pozytywnie zaopiniowała Gminna Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna.

W sąsiedztwie przedmiotowej działki istnieje już zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, a w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowa zwarta. Działka położona jest więc w rejonie dość intensywnie zagospodarowanym, ponadto w rejonie funkcji centrotwórczych, predysponujących teren do zabudowy o większej intensywności niż zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Najbliższa sesja Rady Miejskiej w Goleniowie odbędzie się w środę, 29 czerwca.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!