Będą protestować! Szykuje się olbrzymi paraliż drogowy!

2022-04-20 6:12
Sylwester Wasiak
2022-04-20 6:12

W piątek 29 kwietnia, a więc w dniu rozpoczęcia tegorocznej majówki zapowiedziany został protest, który może sparaliżować ruch drogowy.

Chodzi dokładnie o drogę Goleniów-Szczecin prowadzącą przez Rurzycę, Kliniska i Załom, która w ostatnich latach zwłaszcza w weekendy jest oblegana przez auta próbujące ominąć utrudnienia na trasie S3. Brak chodników oraz bezpiecznych przejść dla pieszych stwarza poważne zagrożenie dla mieszkańców tych miejscowości, którzy jak twierdzą, są lekceważeni przez polityków, w których gestii jest pomoc w rozwiązaniu problemu i zamierzają posunąć się do kolejnego sposobu w walce o zwiększenie ich bezpieczeństwa.
- Po 3 latach, nic się nie zmieniło. Po raz kolejny musimy blokować nasze ulice, żeby walczyć o swoje. Wiemy, że wielu osobom może się to nie spodobać, ale po wielokrotnych rozmowach z naszymi mieszkańcami postanowiliśmy znów to zrobić. 29-ego kwietnia zablokujemy ulicę Lubczyńską i Kablową. Będzie trudno, ale nam też nie jest łatwo, gdy nasze problemy są odstawiane na bok – poinformowali mieszkańcy w mediach społecznościowych.
Protest zaplanowany został na piątek 29 kwietnia w godzinach 14 – 17. Kierowcy muszą uzbroić się zatem w cierpliwość, a najlepiej tego dnia omijać trasę przez Załom, Kliniska i Rurzycę

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

21.04.2022 09:51

Polecam przejazd w weekendy przez Czarną Łąkę. Kolumny samochodów osobowych ciągnące się noga za nogą godzinami. Na skrzyżowaniu w Pucicach spotykają się dwie kolumny - ta jadąca od Klinisk z tą jadącą przez Czarną Łąkę, a dalej już jest weselej. Kliniska, Rurzyca, Pucice mają przynajmniej dobrą drogę i chodniki, zaś Czarna Łąka nie ma ani pobocza, ani chodników, a nawierzchnia drogi jest bardziej dziurawa niż ser szwajcarski, próby jej naprawy polegają na posypaniu żwirkiem dziur, obok których tworzą się nowe dziury. Trwa to juź kilka kat, i jakoś końca nie widać.

RIDDICK

odpowiedz
30.04.2022 17:07

Z nudów we łbach im się poprzewracało. Nie ma to jak z braku zajęcia urządzić sobie protest. Do pracy się weźcie to się wam głupoty nie będą lęgły.

Paola

30.04.2022 17:07

Zgadzam się z całą zawartością.

Przez

odpowiedz
20.04.2022 08:38

Rurzyce i Załom jest jeszcze gorzej jak przez Kijewo. Więc nie wiem czego oni chcą.