Będą konsultacje dotyczące "pomnika" rotmistrza W. Pileckiego? Piłka po stronie IPN

2023-01-10 9:12
Paweł Palica
2023-01-10 9:12

Pracownicy szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej mają wkrótce przeprowadzić konsultacje społeczne, dotyczące planowanego upamiętnienia rotmistrza Witolda Pileckiego.

Przypomnijmy, że informację dotyczącą wstępnych, prowadzonych z przedstawicielami IPN rozmów na temat postawienia przy Pomniku Niepodległości "pomnika" W. Pileckiego, przedstawił niedawno wiceburmistrz Tomasz Banach. Powiedział on, że w sprawę mocno zaangażował się Instytut Pamięci Narodowej i trwa wymiana korespondencji w tej sprawie. Radna Małgorzata Latka dopytywała później, czy zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w tej sprawie, a dzisiaj dodać możemy, że wszystko na to wskazuje.

- Kwestie związane z procedurą konsultacji społecznych i budową ewentualnego pomnika/tablicy pamiątkowej/popiersia będą leżały po stronie Instytutu Pamięci Narodowej. Dotychczas została przekazana jedynie dokumentacja zdjęciowa terenu placu przy Pomniku Niepodległości, celem możliwości opracowania koncepcji przez IPN - informuje T. Banach.

Wiceburmistrz dodaje, że obecnie rozmowy są zawieszone, a wznowione zostaną po powołaniu nowego dyrektora szczecińskiego oddziału Instytutu.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Goleniowianin

odpowiedz
14.01.2023 06:51

Przy całym szacunku dla życia i osiągnięć rotmistrza Pileckiego, pewnie w życiu nie słyszał o miejscowości Goleniów, czy też Gollnow. Czy nie mamy osób bardziej zasłużonych dla Goleniowa i regionu, które zasługują na upamiętnienie ?