Barnim z sześcioma medalami

2020-02-12 21:43
Paweł Palica

Trzy złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy zdobyli zawodnicy UKS Barnim Goleniów na lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Województwa.

Mistrzami województwa zostali Natalia Rzymczyk (600 m, kat. U18), Stanisław Golański (1000 m, kat. U18) oraz młodzik Szymon Białas (1000 m, kat. U16). Wicemistrzostwo zdobyły Martyna Porankiewicz (600 m, kat. U16) i Martyna Szafran (60 m, kat. U16), a niespodziankę medalową sprawiła Oliwia Filter, która zajęła trzecie miejsce w biegu na 60 m przez płotki (kat. U16), choć dopiero drugi startowała na tym dystansie.

W zawodach wystartowali również Kajetan Pędziwiatr (4. miejsce w biegu na 1000 m, kat. U18), Julia Laszkiewicz (5. miejsce, 600 m kat. U16), Maciej Szubert (6. miejsce, 60 m kat. U16), Zuzanna Bukała (600 m kat. U16), Filip Maślak (600 m kat. U16). W kategorii dzieci starsze pobiegły Zuzanna Wąsowska (2. miejsce, 600 m) i Julia Jaskólska (6. miejsce, 60 m).