Awans coraz bliżej. Rega Trzebiatów z wysokim zwycięstwem

2022-06-11 20:02
Karol Szumny
2022-06-11 20:02

Rega Trzebiatów przypieczętowała dziś swoją dalszą walkę o awans do IV Ligi. Dzięki temu zwycięstwu Rega zajmuje drugie miejsce w tabeli. To pozwoli im na udział w meczach barażowych, po których mogą awansować do IV Ligi.

ZDJĘCIE 1 z 7

Był to ostatni mecz sezonu Klasy Okręgowej. Rega Trzebiatów zajmuje drugie miejsce w tabeli, a to oznacza, że teraz na graczy czekają trzy mecze barażowe. Jeśli w każdym z nich klub z Trzebiatowa odniesie zwycięstwo, awansuje do IV Ligi.

Dzisiejsze spotkanie z Pomorzaninem Nowogard zakończyło się wynikiem 5:0 dla gospodarzy. Bramki strzelali: 2x Kamil Kordowski, 2x Oskar Marcinkowski oraz jedną Marcin Kocur.

- Brawa dla Pomorzanina za to, że przyjechali na mecz, mimo licznych problemów w klubie. Należy im się za to szacunek. W pierwszej połowie świetnie się spisali – dobrze się bronili i dobrze organizowali grę – mówi Maciej Kiszkiel – trener Regi Trzebiatów.

- Teraz skupiamy się na meczach barażowych. Naszym celem jest wygrać wszystkie trzy mecze. Jeśli nie będzie problemów kadrowych, to jest to do zrealizowania. Jesteśmy zmotywowani, ambitni i chcemy wrócić do IV Ligi – zaznacza.

Kapitan Regi Trzebiatów – Kamil Kordowski – zdobył dzisiaj dwie bramki dla swojego zespołu, a ponadto zachował czyste konto. Obrońca Regi Trzebiatów podkreśla, że zwycięstwo w dzisiejszym meczu było obowiązkiem całego zespołu.

- Cały czas walczymy i nie poddajemy się. Niektórzy skazywali nas na porażkę, ale udało się wywalczyć mecze barażowe. Czekają nas teraz trzy mecze. Mam nadzieję, że za dwa i pół tygodnia wszyscy razem będziemy świętować awans do IV Ligi, bo tam jest nasze miejsce – mówi Kamil Kordowski.

- Wygrana w tym meczu to był nasz obowiązek. Nieważne, ile bramek dzisiaj zdobyliśmy. Liczą się tylko trzy punkty, które umożliwiają nam dalszą walkę o awans – zaznacza.

Pierwszy mecz barażowy Rega Trzebiatów zagra z Odrą Chojna. Spotkanie rozpocznie się w sobotę (18 czerwca) o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Trzebiatowie.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

12.06.2022 08:37

Brawo dla piłkarzy za mecz i redakcji za piękne zdjęcia z boiska, piękna zieleń trawy.