Auto w ogniu (AKTUALIZACJA)

2024-02-04 16:49
Sylwester Wasiak
2024-02-04 16:49

Trzy jednostki straży pożarnej zostały dziś skierowane do gaszenia pożaru ciągnika siodłowego.

Foto: OSP Dębice

Zgłoszenie o pożarze ciężarówki w miejscowości Bielice w gminie Maszewo wpłynęło w niedzielę 4 lutego o godzinie 14.35. Na miejsce zadysponowano trzy jednostki straży pożarnej z OSP Dębice, OSP Maszewo i PJRG Goleniów posterunek Nowogard.

- W chwili przybycia pierwszego zastępu na miejsca zdarzenia zastano samochód ciężarowy marki SCANIA stojący na placu manewrowym firmy transportowej. Kabina pojazdu w całości objęta była ogniem. Według użytkownika pojazdu do pożaru doszło podczas manewrowania po placu. Kierowca pojazdu opuścił pojazd o własnych siłach - nie wymagał pomocy medycznej. Pojazd był zaparkowany z dala od innych pojazdów/budynków. Przed przybyciem straży pożarnej kierowca podjął próbę ugaszenia pojazdu przy użyciu kilku gaśnic. Pierwsze podjęte działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podano jeden prąd wody w natarciu na palący się pojazd. Po zlokalizowaniu pojazdu wykonano dostęp do kabiny przy użyciu przecinarki. Przeszukano wnętrze kabiny - brak zagrożeń. Spalone akumulatory usunięto z pojazdu. Nie stwierdzono wycieku oleju napędowego oraz płynów eksploatacyjnych - przekazała nam mł. asp. Dariusz Schacht, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie.

Spaleniu uległa cała kabina pojazdu wraz z wyposażeniem, instalacja elektryczna silnika wraz z akumulatorami, plastikowe elementy karoserii pojazdu, układ pneumatyczny. W działaniach brały udział 3 zastępy straży pożarnej.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!