Alarmy bombowe i gazowe w szkołach i przedszkolu!

2020-09-30 15:44
Sylwester Wasiak
2020-09-30 15:44

Dwa alarmy w szkołach podstawowych i jeden w przedszkolu wywołał dziś nieznany sprawca. Zobaczcie jakiej treści wiadomości rozesłał i co mu za to grozi, gdy zostanie schwytany.

Najpierw około godz. 11.30 do Szkoły Podstawowej w Lubczynie wpłynęła wiadomość email o treści: "zagrożenie gazem VX ratujcie dzieci". Na polecenie dyrektora placówki przeprowadzona została natychmiastowa ewakuacja dzieci, a na miejscu wkrótce pojawiły się służby. Dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej przeszukały pomieszczenia, nie stwierdzając zagrożenia.
Dwadzieścia minut później na skrzynkę pocztową Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie wpłynęła wiadomość: „zagrożenie, w budynku jest ładunek". Tu również podjęto decyzję o ewakuacji dzieci, a przybyli na miejsce strażacy przeszukali obiekt, nic nie znajdując. Trzeci fałszywy alarm miał miejsce w przedszkolu w Nowogardzie przy ul. Bema.
Obecnie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie personaliów sprawcy. Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i pokrycie kosztów działania służb na miejscu zdarzenia.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!