Akt oskarżenia trafił do sądu

2023-06-27 5:17
Sylwester Wasiak
2023-06-27 5:17

Nawet 8 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w grudniu ubiegłego roku prowadząc samochód, potrącił kierującego skuterem.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, prokurator rejonowy w Goleniowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Do zdarzenia doszło 8 grudnia 2022 r. w jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego. Podejrzany, kierując samochodem marki Citroen, naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się skuterem pokrzywdzonemu. Na skutek zderzenia obu pojazdów kierujący skuterem doznał szeregu obrażeń ciała w postaci wstrząśnienia mózgu, złamania obojczyka, złamania żeber, które spowodowały ciężki uszczerbek na jego zdrowiu, realnie zagrażając jego życiu.
Podejrzany 29-latek w chwili wypadku był trzeźwy. Nie był dotąd karany sądownie. Na jego mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego. Za zarzucany podejrzanemu czyn na podstawie art. 177 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!