Akt oskarżenia jest już w sądzie

2020-11-23 15:35
Sylwester Wasiak
2020-11-23 15:35

Ponad 3,5 tysiąca działek narkotyków mógł wytworzyć 32-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego. Jaka kara grozi mężczyźnie, wobec którego do sądu został właśnie skierowany akt oskarżenia?

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, do Sądu Rejonowego w Goleniowie trafił już akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie w dniu 21 maja 2020 r. w Nowogardzie znacznej ilości amfetaminy oraz ziela konopi innych niż włókniste.
- Jak ustalono 21 maja 2020 r. funkcjonariusze policji podczas przeszukania podejrzanego, a następnie zajmowanych przez niego pomieszczeń mieszkalnych ujawnili worki foliowe z zapięciem strunowym oraz reklamówkę, w których znajdował się susz roślinny barwy zielono-brunatnej o łącznej wadze 895,74 grama netto. Ponadto w jednym z pomieszczeń znaleziono słoik z umieszczonymi w nim sześcioma workami foliowymi z zawartością białej substancji o konsystencji plasteliny, którą ujawniono także w ukrytym w zamrażarce plastikowym pojemniku. Dodatkowo w pojeździe należącym do mężczyzny ujawniono worek z zawartością 494,98 grama netto marihuany. W wyniku przeprowadzonych badań fizykochemicznych biegły stwierdził, że zabezpieczona biała substancja zawiera w swoim składzie chemicznym amfetaminę i pozwala wyodrębnić od 989 do 1981 działek handlowych narkotyków. Z kolei susz roślinny stanowi ziele konopi innych niż włókniste i pozwala na wyodrębnienie od 885 do 1771 działek handlowych narkotyków - informuje w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.
32-letni mężczyzna został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz skorzystał z przysługującego prawa do odmowy złożenia wyjaśnień.
Za zarzucane mężczyźnie przestępstwo na podstawie art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałania narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!