Afera związana z nazwą rewalskiej wody. Wójt gminy komentuje

2023-03-09 14:00
Karol Szumny
2023-03-09 14:00

Internauci nie pozostawili na komisji konkursowej suchej nitki po ogłoszeniu nazwy rewalskiej wody. Mieszkańcy stwierdzili, że konkurs był ustawiony, a nazwa kompletnie nie pasuje do tej nadmorskiej miejscowości. Całą sprawę skomentował w ostatnim STUDIU SUPERPORTALU wójt Gminy Rewal – Konstanty Tomasz Oświęcimski.

Na zdjęciu: wójt gminy Rewal. W tle: komisja konkursowa.

„7 Źródeł” – tak ma brzmieć nazwa wody źródlanej, którą będzie można spróbować na zorganizowanych przez Gminę Rewal imprezach promocyjnych. Wybrany tytuł jest wynikiem konkursu, który ogłosiła Gmina pod koniec lutego. Internauci chętnie wzięli w nim udział, bo padło ponad 7 tysięcy komentarzy.

W poniedziałkowe popołudnie ogłoszono werdykt. Zwycięzcą konkursu, a zarazem pomysłodawcą został pan Kuba Szpyra pochodzący z Dolnego Śląska. To właśnie jego „7 Źródeł” najbardziej spodobało się komisji konkursowej.

Czytaj więcej: Oto nazwa rewalskiej wody. Konkurs rozstrzygnięty!

Co na to internauci? Ci jednak zdecydowanie oburzyli się tym wyborem. „Nazwa do kitu. W ogóle po co był ten konkurs, jeśli wybrali nazwę całkowicie niezwiązaną z Rewalem” – napisał pan Jan.

„Bez sensu. I wątpię, żeby ktoś wiedział, o co chodzi w nazwie” – dodała pani Natalia.

„Mnie osobiście bardziej podobała się Rewalka. Nazwa wskazuje miejscowość, skąd pochodzi […]” – skomentowała pani Ewa, której zdanie podzieliło ponad 20 osób.

Jak skomentował całą sprawę wójt Gminy Rewal – Konstanty Tomasz Oświęcimski? Oto, co powiedział na ten temat w ostatnim STUDIU SUPERPORTALU.

- Cieszymy się i nie spodziewaliśmy się takiego odzewu w komentarzach. Wszyscy wpisywali Rewalankę i inne związane hasła z naszą gminą. Proszę jednak zobaczyć, że Gmina Rewal to też inne miejscowości i akurat takie było przesłanie „7 Źródeł”. Nazwa ta pasuje do naszej gminy – powiedział Konstanty Tomasz Oświęcimski.

- Jest przecież wiele kampanii promocyjnych, które nie mają nazwy danej miejscowości. Poczekajmy i dajmy szansę. Gwarantuję, że ta woda będzie kojarzona z Rewalem – dodał.

Komentarze (9)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

mieszkaniec

odpowiedz
13.03.2023 12:21

Kiedy ktoś się zainteresuje pensją Magdalenki - ulubienicy wójta w wodociągach Pobierowo? W firmie latem prąd odcinali, bo nie ma pieniędzy a panienka 30 tysięcy miesięcznie zarania. Ciagle dochodzą nowe etaty polityczne. Gdzie jest nadzór Rady Gminy Rewal nad wodociągami? Kochani radni, ktoś was z udawania, że tego nie widzicie tez rozliczy

Adam

odpowiedz
13.03.2023 09:17

Nawet jeśli ta woda będzie smaczniejsza niż San Pellegrino i będzie rozdawana na plaży za darmo, to i tak nikt nie przyjedzie jeśli nie będzie dobrej infrastruktury i atrakcji związanych z morzem.

Ola

odpowiedz
10.03.2023 21:39

Fajna nazwa, odnosi się do całej gminy.

jarek

odpowiedz
09.03.2023 14:19

a dlaczego nazwa wody mialby byc zwiazana z rewalem jako miejscowoscia? Gmina to nie tylko rewal. 7 zrodlel brzmi sensowniej niz jakie rewalanki itp. Ludzi z kijem w dupie powinni przestac sie pienic.

Oliwia

09.03.2023 14:19

Tak jak Ty masz swoje zdanie , tak i inni mogą je mieć , nie koniecznie zgodne z Twoim

Do Jarek

09.03.2023 14:19

Bo,, 7 źródeł" juz istnieje i jest to woda z Olesna ze swoją tradycją

jareczek kaczuszeczek

09.03.2023 14:19

@Olus chodzi o szacunek do wszytskich, bo rewalanie nie powinni miec roszczecn do dobra gminnego, nieprawdaz?

Ania

09.03.2023 14:19

Muszę się z Tobą zgodzić Jarku, Rewalanka brzmi strasznie kiczowato, 7 źródeł bardziej pasuje do nazwy wody 🙂 A z drugiej strony, co za różnica jaka nazwa, ważne żeby woda była smaczna. Bo piwo rewalskie nie wyszło.

Jarek

09.03.2023 14:19

@Oliwia Jako mieszkaniec pobierowa nie zgadzam sie z toba i nazywaniem wody od miejscowosci mniejszej i mniej popularnej niz pobierowo. Jestes rewalanka z kijem.w dupie?