Afera związana z nazwą rewalskiej wody. Wójt gminy komentuje

2023-03-09 14:00
Karol Szumny
2023-03-09 14:00

Internauci nie pozostawili na komisji konkursowej suchej nitki po ogłoszeniu nazwy rewalskiej wody. Mieszkańcy stwierdzili, że konkurs był ustawiony, a nazwa kompletnie nie pasuje do tej nadmorskiej miejscowości. Całą sprawę skomentował w ostatnim STUDIU SUPERPORTALU wójt Gminy Rewal – Konstanty Tomasz Oświęcimski.

Na zdjęciu: wójt gminy Rewal. W tle: komisja konkursowa.

„7 Źródeł” – tak ma brzmieć nazwa wody źródlanej, którą będzie można spróbować na zorganizowanych przez Gminę Rewal imprezach promocyjnych. Wybrany tytuł jest wynikiem konkursu, który ogłosiła Gmina pod koniec lutego. Internauci chętnie wzięli w nim udział, bo padło ponad 7 tysięcy komentarzy.

W poniedziałkowe popołudnie ogłoszono werdykt. Zwycięzcą konkursu, a zarazem pomysłodawcą został pan Kuba Szpyra pochodzący z Dolnego Śląska. To właśnie jego „7 Źródeł” najbardziej spodobało się komisji konkursowej.

Czytaj więcej: Oto nazwa rewalskiej wody. Konkurs rozstrzygnięty!

Co na to internauci? Ci jednak zdecydowanie oburzyli się tym wyborem. „Nazwa do kitu. W ogóle po co był ten konkurs, jeśli wybrali nazwę całkowicie niezwiązaną z Rewalem” – napisał pan Jan.

„Bez sensu. I wątpię, żeby ktoś wiedział, o co chodzi w nazwie” – dodała pani Natalia.

„Mnie osobiście bardziej podobała się Rewalka. Nazwa wskazuje miejscowość, skąd pochodzi […]” – skomentowała pani Ewa, której zdanie podzieliło ponad 20 osób.

Jak skomentował całą sprawę wójt Gminy Rewal – Konstanty Tomasz Oświęcimski? Oto, co powiedział na ten temat w ostatnim STUDIU SUPERPORTALU.

- Cieszymy się i nie spodziewaliśmy się takiego odzewu w komentarzach. Wszyscy wpisywali Rewalankę i inne związane hasła z naszą gminą. Proszę jednak zobaczyć, że Gmina Rewal to też inne miejscowości i akurat takie było przesłanie „7 Źródeł”. Nazwa ta pasuje do naszej gminy – powiedział Konstanty Tomasz Oświęcimski.

- Jest przecież wiele kampanii promocyjnych, które nie mają nazwy danej miejscowości. Poczekajmy i dajmy szansę. Gwarantuję, że ta woda będzie kojarzona z Rewalem – dodał.

Komentarze (10)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Adam Leniwiec

odpowiedz
09.03.2023 17:08

Siedem przykazań Gminy Rewal . PIERWSZE -- Pamiętaj o partii , która tu rządzi DRUGIE - Abyś pamiętał imię wójta swego , TRZECIE--Nie pchaj się do koryta , które jest zajęte . CZWARTE--Kłaniaj się władcom swoim , a uzyskasz ich poważanie . PIĄTE - Nie sraj na stół pana swego . SZÓSTE- JAK BĘDZIESZ MOCNO PIJANY ,. KIERUJ SIĘ WSKAZANIAMI LATARNI . SIÓDME PIJ WODĘ ZE ŻRÓDŁA SWEGO , UŚWIĘCONĄ PRZEZ WÓJTA .

Stefan

odpowiedz
10.03.2023 07:18

Temat urzędników gminy Rewal to temat rzeka … miałem nadzieje że ktoś wkoncu rozgoni to kolesiostwo ale betonu nie ruszysz

Jan L

odpowiedz
09.03.2023 15:31

Z jaką miejscowością kojarzy się nazwisko Oświęcimski?

Profesor

odpowiedz
10.03.2023 06:43

Komunistyczne władze samorządowe mają trudny i bardzo ważny orzech do zgryzienia bo nie wiedzą jak nazwać rewalską wodę.A ja się pytam czy nie ma ważniejszych spraw od tak błahej sprawy jak ta?Nazwa jest mało ważna.Ważne jest to czy będzie dobrej jakości bo jak będzie zła jakość to nikt nie będzie kupował choćby nie wiem jak się pięknie nazywała.

Jarek

odpowiedz
09.03.2023 18:48

Jak zawsze afera PO

Ola

odpowiedz
09.03.2023 19:30

I znów PO . I reszta kolegów

09.03.2023 20:00

A gdzie w Rewalu 7 zrudel się znajduje

Dociekliwa

odpowiedz
09.03.2023 22:00

Kto był w Komisji?

REWAL

odpowiedz
10.03.2023 10:04

A nie można było ogłosić konkurs - komisja to znaczy KTO ?

Ewa

odpowiedz
09.03.2023 19:26

7 źrodeł jak siedem miejscowości gminy Rewal!dlaczego tylko Rewal miał być w nazwie,każda miejscowość coś do gminy wnosi.po co od razu sobie ubliżać!