A może czwarty maszt? Dyskusja o ukraińskiej fladze nie kończy się

2022-09-05 17:23
Paweł Palica
2022-09-05 17:23

Propozycją ustawienia przed goleniowskim magistratem dodatkowego masztu zakończyła się dyskusja na temat ukraińskiej flagi, wiszącej od kilku miesięcy pod oknem gabinetu burmistrza Roberta Krupowicza.

Trwającą dobrych kilkadziesiąt minut debatę na temat owej flagi wywołała na ostatniej sesji Rady Miejskiej skarga, którą złożył jeden z mieszkańców naszej gminy. Dotyczyła ona sposobu, w jaki flaga została wywieszona, a radni spoza obozu burmistrza Krupowicza bardzo ochoczo temat podjęli, zwracając uwagę na różne aspekty sprawy. Aleksandra Muszyńska z Prawa i Sprawiedliwości posunęła się nawet do stwierdzenia, że taki sposób prezentowania barw narodowych oznacza pogardę dla nich, a ona sama nie chciałaby, żeby burmistrz zachowywał się jak buc, traktujący ściany urzędu jak swoją prywatną własność.

Praktycznych efektów dyskusja nie przyniosła, bo i przynieść nie bardzo mogła. Pojawił się natomiast na jej koniec pomysł, zgłoszony przez niezależnego radnego Krzysztofa Zajkę, by przed magistratem ustawić dodatkowy, czwarty maszt. Mógłby on służyć do wywieszenia zarówno barw Ukrainy, jak i innych, w zależności od bieżących potrzeb, flag. Radny Zajko uważa, że gminę Goleniów na to zwyczajnie stać.

Przypomnijmy, że na trzech masztach, które już przed urzędem stoją, wywieszone są flagi Polski, Goleniowa oraz Unii Europejskiej.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!