29 sadzonek za gola. Niezwykła akcja Leśnika Kliniska

2024-03-20 6:00
Sylwester Wasiak
2024-03-20 6:00

Występujący w A-klasie Leśnik Kliniska zawarł umowę z Nadleśnictwem Kliniska, na mocy której za każdą strzeloną bramkę w rundzie wiosennej otrzyma 29 sadzonek drzew!

 

- Zastanawiałem się jak zachęcić dzieci do uprawiania sportu i połączyć te działania z edukacją ekologiczną. Podobne akcje przeprowadzały już kluby za granicą, a także w naszym kraju, więc czemu nie spróbować także u nas – informuje pomysłodawca akcji Marcin Gręblicki, który na co dzień pracuje z młodzieżą w Akademii Leśnika Kliniska.

Do pomysłu pozytywnie odniosło się Nadleśnictwo Kliniska, które podaruje 29 sadzonek drzew za każdego gola strzelonego przez drużyny Leśnika w oficjalnych rozgrywkach ligowych (zarówno przez seniorów, jak i młodzików). Skąd akurat 29 sadzonek za gola? Wynika to z przypadających w tym roku 29 urodzin klubu z Klinisk, założonych przez leśników.

Strzelone gole zostaną podliczone po zakończeniu rundy i wówczas odbędzie się wspólna akcja sadzenia drzewek. Patronat nad akcją objął Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!