16 punktów kontrolnych do zdobycia

2021-02-04 6:09
Sylwester Wasiak
2021-02-04 6:09

Interesującą ofertę dla miłośników biegów na orientację, ale również amatorów pieszych wędrówek przygotowało Nadleśnictwo Kliniska.

Foto: Nadleśnictwo Kliniska

"Zielony Punkt Kontrolny" to nowatorska koncepcja udostępniania lasu dla amatorów spędzania wolnego czasu na łonie natury, a korzystając z zamieszczonych na stronie Nadleśnictwa Kliniska map, można wybrać się na spacer lub bieg po lesie śladami rozmieszczonych punktów, zwiedzając przy okazji najciekawsze miejsca w tym rejonie o bogatej rzeźbie terenu i bujnej roślinności. Jak to wygląda w praktyce? W lesie posadowione zostały słupki (tzw. punkty kontrolne) oznaczone numerami i wyposażone w perforator, który służy do potwierdzania obecności na punkcie. Przygotowana została szczegółowa mapa, na której oznaczono miejsca, w których znajdują się punkty kontrolne. Do pokonania są trzy trasy o różnych stopniach trudności: łatwa (długości 4,1km i z 9 punktami kontrolnymi), średnia (5,2km i 15 pkt kontrolnych) oraz trudna (6,8km i 16 pkt kontrolnych). Zadaniem uczestników zabawy jest odnalezienie i podbicie odpowiednich punktów.Trasę można pokonywać samodzielnie, w parze lub w grupie. Na poszukiwanie punktów można iść, truchtać, biegać lub maszerować z kijkami.
Zielony Punkt Kontrolny na terenie Nadleśnictwa Kliniska powstał przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Mapa, regulamin Zielonego Punktu Kontrolnego w Nadleśnictwie Kliniska dostępne są TUTAJ

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!