11 listopada będzie skromny

2020-11-09 16:38
Sylwester Wasiak
2020-11-09 16:38

Goleniów, Nowogard, Maszewo - wiemy jak lokalne władze w tych miastach będą obchodzić święto 11 listopada.

Goleniów
Władze gminy Goleniów poinformowały, że nie odbędą się żadne oficjalne uroczystości związane z 11 listopada. Odwołana została również sztandarowa impreza sportowa w tym dniu, a więc Goleniowska Mila Niepodległości. Nie odbędzie się przemarsz przez miasto. Wiceburmistrzowie Gminy Goleniów złożą kwiaty pod pomnikiem, ale bez żadnej uroczystej oprawy.
Nowogard
- Mając na uwadze wprowadzone przez Rząd Polski zakazy, a także biorąc odpowiedzialność za Państwa bezpieczeństwo, podjąłem decyzje o odwołaniu lokalnych obchodów związanych z Dniem Niepodległości 11 listopada - poinformował Robert Czapla, burmistrz Nowogardu. Nie będzie zatem składania wieńców przez reprezentacje samorządowe i delegacje pod pomnikiem poświęconym Kombatantom Rzeczypospolitej Polskiej w Nowogardzie
Maszewo
Jak poinformowały władze gminy Maszewo, msza święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 11.00 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Maszewie. Po uroczystości mszalnej burmistrz Maszewa i przedstawiciele Rady Miejskiej w Maszewie, w imieniu wszystkich organizacji, instytucji i mieszkańców, złożą kwiaty i zapalą znicze pod obeliskiem na Cmentarzu Komunalnym w Maszewie.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!