Żurawianki jadą do Warszawy na finał ogólnopolskiego konkursu!

2021-09-03 20:07
Redakcja
2021-09-03 20:07

Zespół Żurawianki z powodzeniem zaprezentował się w Darłowie podczas półfinałów ogólnopolskiego konkursu „Polska od Kuchni”, zdobywając m.in. nagrodę publiczności. W efekcie będą reprezentować teraz gminę Karnice i województwo zachodniopomorskie w zaplanowanym na 25 września finale ogólnopolskim. 

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji. W festiwalu udział bierze Koło Gospodyń Wiejskich z Karnic, w ramach którego działa zespół taneczny Żurawianki.

   28 sierpnia w Darłowie odbył się półfinał konkursu „Polska od Kuchni” z udziałem zespołu tanecznego Żurawianki, który zaprezentował  się w kategorii „Konkurs artystyczny”. Był to bardzo udany występ, a co najważniejsze gorąco przyjęty przez darłowską publiczność i licznych turystów. Grupa zajęła III miejsce w konkursie zdobywając także Nagrodę Publiczności. To właśnie Nagroda Publiczności dała zespołowi awans do finałów, które odbędą się w sobotę 25 września 2021 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

   Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi i trzymamy kciuki za sukces podczas finału w Warszawie.

autor: Karnickie.info

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!