Zniszczenia przy nowej wiacie. „Wytrzymała” trzy miesiące

2023-03-27 14:27
Karol Szumny
2023-03-27 14:27

W połowie grudnia ubiegłego roku w Parku Miejskim w Trzebiatowie ukończono ścieżkę rowerową. Wraz z nią postawiono również wiatę, pod którą rowerzyści mogli odpocząć i na przykład naładować telefon. Nie będzie to jednak w najbliższym czasie możliwe, bo gniazdo USB zostało uszkodzone przez wandali.

Zniszczenia przy nowej wiacie w Trzebiatowie.

Pod wiatą znajdują się ławka, stojaki na rowery, a także gniazda USB. Niestety skrzynka, w której zamontowane były gniazda, została wyrwana i uszkodzona. Wandal zabrał też baterię solarną. Na szczęście sprzęt był ubezpieczony, choć to i tak bez znaczenia przy kolejnym akcie wandalizmu w Trzebiatowie.

Zdjęcie z uszkodzeniami wstawił pan Krzysztof na facebookową grupę Trzebiatów online. Posypały się komentarze: „Masakra. Ręce opadają!”, „Zaraz będą kable od lamp wyrywać” – napisali mieszkańcy.

Jak wskazuje Jacek Domański, dyrektor ZDGiGK w Trzebiatowie, najważniejsza jest reakcja na tego typu zachowania.

- Apeluję, aby mieszkańcy zwracali uwagę na takie rzeczy. Jeżeli widzimy niszczenie mienia, to reagujmy sami albo wzywajmy odpowiednie służby. Inaczej nie rozwiążemy tego problemu – powiedział dyrektor ZDGiGK w Trzebiatowie.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Osiłek

odpowiedz
28.03.2023 15:53

Weź zróbcie porządek na ulicy Pułku Ułanów bo tam jest siedlisko narkomaństwa i dilerki.

Xyz

28.03.2023 15:53

Widać że wiesz gdzie się można zaopatrzyć, pewnie korzystasz skoro znasz konkretny adres narkomanstwa i dilerki 😉 Jeszcze podaj imię i nazwisko. Pamietaj, spowiadaj się księdzu a nie na komendzie!

Józek

odpowiedz
27.03.2023 22:32

No co Trzebiatów i wszystko 🤣

Pawel

odpowiedz
27.03.2023 18:29

Zagorzali pisowcy glosno powiedzą że to wina Tuska

Ja reaguję

odpowiedz
27.03.2023 16:26

moja uwaga dla inwestora, Gminy Trzebiatów, Za blisko milion zł wybudowała Gmina, nie bardzo wiadomo wg czyjego projektu , ścieżkę żwirową, oświetlenie , ławeczki i konstrukcje którą trudno nazwać dobrym rozwiązanie, bo takim nie jest. Za chwile ktoś zniszczy oświetlenie w ramach rekreacyjnych ćwiczeń rzutowych. Po jakie licho kilka słupków stalowych , które prędzej czy później będę prowokowały do wykazania się siłą przez miejscowych turystów, których nie stać na rower. No a już marnotrawstwem jest założenie stacji ładowania telefonów. Po jakie licho wydawać pieniądze skoro nawet słonika na rynku ktoś uszkodził a do dziś nie ma sprawcy. Może trzeba było rozebrać ruiny szpetnych schodów, straszących nieopodal wiaty. Tu mamy do czynienia z bezmyślnym wydawaniem pieniędzy publicznych bez wątpienia za które ponosi odpowiedzialność Burmistrz, który zrealizował pomysł paru osób . miłośników jazdy rowerowej po parku.

Mieszkaniec

27.03.2023 16:26

Brawo za odważną wypowiedź. Wreszcie zaczyna panować rozsądek w Trzebiatowie poczynając od konkretnych wypowiedzi i wykazujących troskę o byt parku, marnotrastwo publicznych pieniędzy.