Znany dominikanin poprowadzi rekolekcje w naszym powiecie

2024-06-14 12:26
Karol Szumny
2024-06-14 12:26

Ojciec Adam Szustak, dominikanin, znany kaznodzieja i twórca kanału „Langusta na palmie” odwiedzi w przyszłym roku powiat gryficki. Spotkanie odbędzie się w kościele w Konarzewie (gm. Karnice), gdzie kapłan wygłosi rekolekcje. W planach jest również okolicznościowy festyn.

W czerwcu 2025 roku ojciec Adam Szustak – dominikanin i znany kaznodzieja – po raz pierwszy wygłosi rekolekcje w powiecie gryfickim. Spotkanie odbędzie się w kościele w Konarzewie.

Jak mówi nam proboszcz tamtejszej parafii – ks. Marcin Smoliga – w zaproszeniu dominikanina do tutejszego kościoła pomógł mu Aleksander Banaszak, który dwa lata temu przyczynił się do przyjazdu Adama Szustaka właśnie do naszego regionu. Rekolekcje odbyły się wówczas w kościele w Dźwirzynie w powiecie kołobrzeskim.

- Pamiętam, że byłem o to spotkanie nieco zazdrosny, a mnie samemu nie udało się tam pojechać. Dlatego skontaktowałem się z Olkiem, który był w to zaangażowany, z prośbą o organizację rekolekcji również u nas – opowiada nam proboszcz parafii w Konarzewie.

Ze względu na liczne wyjazdy ojca Adama Szustaka, na rekolekcje trzeba było trochę poczekać. Ale udało się. Wczoraj na stronie parafii proboszcz oficjalnie potwierdził przyjazd dominikanina. Jak zapowiada ks. Marcin Smoliga, przy okazji tego wydarzenia planowany jest również okolicznościowy festyn parafialny. Więcej szczegółów poznamy bliżej terminu.

Ojciec Adam Szustak jest twórcą kanału YouTube „Langusta na palmie”, który subskrybuje ponad 900 tys. osób. Ostatnio organizował również jedne z największych wydarzeń religijnych w Polsce – trasę „Tchnienia”, odbywającą się w 21 miastach, która zgromadziła tysiące osób.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!