Zmiany w systemie naliczania diet w trzebiatowskiej Radzie. Czy projekt uzyska akceptację większości?

2021-09-27 12:22
Adam Litwinowicz
2021-09-27 12:22

W planie najbliższej sesji Rady Miejskiej w Trzebiatowie widnieje punkt dotyczący zmiany uchwały w sprawie diet oraz zwrotów kosztów podróży radnych. Czy pomysł zmian sposobu naliczania diet zyska akceptację większości Rady?

Zdaniem części radnych obecny projekt dotyczący systemu naliczania diet jest „restrykcyjny i krzywdzący". Obowiązująca uchwała została przyjęta 31 stycznia 2018 r. Główne jej elementy mówią o tym, że za każdą nieobecność radnego na posiedzeniu komisji lub sesji Rady Miejskiej dietę miesięczną zmniejsza się o kwotę 250 zł, a częściową nieobecność radnego na posiedzeniu komisji lub sesji, gdy na liście obecności widnieje jeden podpis lub radny opuścił część posiedzenia, dietę miesięczną zmniejsza się o kwotę 150 zł.


Według projektu uchwały zmieniającej, jeżeli radny w danym miesiącu nie bierze udziału w posiedzeniach komisji i sesjach Rady Miejskiej, wynikającej z planu pracy, dieta nie przysługuje. Nie widzimy już zatem zapisków dotyczących spóźnienia się lub wcześniejszego opuszczenia obrad.


W uzasadnieniu do tej propozycji czytamy: „Projekt obecnej zmiany uchwały w sprawie diet oraz zwrotów kosztów podróży został skierowany pod obrady komisji i sesji z inicjatywy przewodniczącego Rady w oparciu o głosy czy sugestie części radnych, z których wynikał zbyt restrykcyjny charakter obecnie obowiązujących regulacji. Radni nie pracują tylko na formalnych posiedzeniach, lecz także w okresie między nimi i zmniejszenia diety, zwłaszcza w sytuacjach spóźnień czy potrzeby wcześniejszego wyjścia z posiedzenia uznawane są za krzywdzące". 

Komentarze (14)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Szymek

odpowiedz
27.09.2021 15:48

Najlepiej uchwalcie sobie dożywocie , leżcie w domu bykiem i bierzcie diety w pełnej wysokości , wszak jesteście jedyni nie zastąpieni .Patrzcie ino , co ci wybrańcy ludu wymyślają , mało pracować i dużo zarabiać . Jeśli nie chodzi oto , to o co chodzi ? Jeśli nie macie czasu dla gminy , to po cholerę zawracaliście nam dupy przed wyborami ?

Szarańcza

27.09.2021 15:48

Czy w tej gminie jest ktoś taki , który przerwie ten chocholi taniec ?

Patrz na to co ważne

odpowiedz
27.09.2021 21:30

Ludzie wy zajmujecie się taka duperelą jak diety radnych, puszczoną tylko po to aby oderwać waszą uwagę od rzeczy na prawdę ważnych jakie będą uchwalane na tej sesji i które przełożą się na nasze życie i na to ile pieniędzy będziemy musieli w przyszłości płacić za śmieci oraz czy my mieszkańcy tej gminy nie zostaniemy postawieni w sytuacji takiej jak miała miejsce w Goleniowie gdzie przez 3 tygodnie nie odbierano śmieci! Chodzi o punkt 16 "Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie powierzenia Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji Trzebiatów sp. z o.o. zadań własnych gminy Trzebiatów." Pan burmistrz "ma pomysła" aby odbiór śmieci realizowała spółka komunalna jaka jest ZWiK, a śmieci były rozliczane od zużycia wody. Oczywiście, to zapewne czysty przypadek, że dyrektorem od tej działalności w spółce ZWiK ma zostać człowiek o nazwisku ....Domański. W Goleniowie ichni burmistrz właśnie realizuje taki pomysł od kilku lat. Po czym po paru latach realizacji tego pomysłu, cena śmieci wzrosła do 35 zł od osoby! Radni się nie zgodzili, więc spółka komunalna, którą nadzoruje burmistrz przestała odbierać śmieci. Tego chcemy dla nas i naszej gminy? Dwie kolejne bardzo ważne uchwały, to punkty 12, 13,14 i 15. Pkt 12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miejscowości Rogowo, dla działki nr 379/3. 13. Rozpatrzenie projektu uchwały przystąpienia do sporządzenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Trzebiatów. 14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Mrzeżyno. 15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego na północ od jeziora Resko Przymorskie w Rogowie. Dalej burmistrz dążąc do zmiany miejscowego planu brnie w dalszym ciągu w betonozę i niszczenie środowiska naturalnego w Mrzeżynie i Rogowie. A co do studium, to szanowni państwo przyjrzyjcie się dokładnie czemu, a przede wszystkim KOMU mają one służyć, bo na pewno nie gminie i jej mieszkańcom.

Kazimierz

27.09.2021 21:30

Ten niby burmistrz czerpie konfitury z nadmorskich miejscowości. W samym Trzebiatowie nie ma dużo pola do popisów. Zostało mu tylko obstawianie jeszcze wolnych stołków dla kolesiów. Czas go wywalić na zbitą mordę!

Lisek

odpowiedz
27.09.2021 20:20

Do czego to dochodzi , SODOMA I GOMORA

Kamila

odpowiedz
27.09.2021 20:33

Dać biedakom dodatek drożyżniany , niech sobie kupią porządne buty , by nie chodzili boso na sesje . Proponuję też uruchomić dożywianie na sesjach , bo nie wytrzymują z głodu .

Rex

27.09.2021 20:33

Nowa familiada ???

FRUGO

odpowiedz
27.09.2021 18:32

Do czego to doszło ! Trzymajcie mnie , bo jak ......

gargamel

odpowiedz
27.09.2021 19:01

Czy was wszystkich potegowało ?

Koleś kolasia

odpowiedz
28.09.2021 12:15

Kto zatrzyma nepotyzm w Gminie Trzebiatów ? TU SAMI SWOI , TAM SAMI SWOI , którym ciągle mało i mało .

Dziadek - bogaty rencista

odpowiedz
28.09.2021 12:55

Biedna gmina , biedni radni , biedni mieszkańcy . Bieda pogania biedę i będzie coraz gorzej przy takim myśleniu , jakie prezentują radni .

Sąsiedzi burmistrza

odpowiedz
28.09.2021 15:11

Najdelikatniej mówiąc rzygać się chce czytając takie wiadomości

Jan P.

28.09.2021 15:11

Które to wiadomości szanowni sąsiedzi burmistrza mają na myśli, jeśli można prosić o doprecyzowanie?

Sąsiedzi burmistrza

odpowiedz
28.09.2021 15:11

Najdelikatniej mówiąc rzygać się chce czytając takie wiadomości