Żłobek będzie, ale trochę później

2021-01-18 18:45
Adam Litwinowicz
2021-01-18 18:45

Apel Burmistrza Domańskiego został wysłuchany i na jego prośbę radni, którzy wnioskowali za powstaniem żłobka gminnego jeszcze w tym roku, wycofali swój projekt.

fot. archiwum

Czy obserwujemy „topnienie lodów” pomiędzy częścią radnych a Józefem Domańskim? Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Trzebiatowie rajcy mieli zająć się przyjęciem projektu uchwały w sprawie powstania żłobka gminnego w Trzebiatowie. Od samego początku radni znajdujący się w „grupie” Józefa Domańskiego wyrażali wiele trudności związanych z tym, aby jeszcze w tym roku zaczęła funkcjonować ta placówka. - Przede wszystkim musimy pamiętać, że obowiązuje ustawa, która mówi o opiece nad dziećmi do trzeciego roku życia. Jest również rozporządzenie ministerialne i tam są zapisy jakie warunki lokalowe i bezpieczeństwa muszą spełniać pomieszczenia gdzie chcemy, aby żłobek powstał – mówiła Irena Pietrzykowska. - Wszyscy byśmy chcieli. Tylko musimy mierzyć siły na zamiary – kontynuowała Pietrzykowska. Już w czasie sesji na prośbę Tomasza Sobczaka głos zabrał Józef Domański, który przedstawił plan realizacji tego założenia. Burmistrz Domański zaproponował, aby najpierw powstała uchwała intencyjna, aby rozpocząć wszelkie procedury. Następnie muszą zostać wykonane badania, ankiety, aby poznać ile osób byłoby chętnych. Wstępnie burmistrz zaproponował, aby żłobek powstał w budynku (lub dobudowie) Przedszkola przy ulicy Długiej. Tam mogłaby również powstać kuchnia. Według założeń w tym roku wykonane powinny zostać: ankiety i wszelkie plany, projekty – w przyszłym można mówić o możliwości pozyskania dofinansowania i rozpoczęciu działalności. - Cieszę się, że taki plan został przedstawiony. To świadczy, że możemy wspólnie pracować – zauważył Tomasz Sobczak, a następnie złożył wniosek formalny, aby projekt uchwały powstania żłobka został wycofany z dzisiejszych obrad. W głosowaniu wszyscy radni byli za tym, aby na sesji, która odbędzie się 28 stycznia Rada zajęła się przyjęciem uchwały intencyjnej w związku z planem powstania żłobka gminnego w Trzebiatowie.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

alfa

odpowiedz
18.01.2021 22:22

Co złożył, wniosek? Nie miał wyjścia. Zaproponował byle co. Wiedział, że dali :ciała"

kucharz

odpowiedz
19.01.2021 08:35

Zlobek?kuchnia?brzmi pieKNIE.A innych problemow gmina niema?

Irena

odpowiedz
19.01.2021 18:40

Gmina Trzebiatów niech zajmie się budową żłobka miejskiego , jest on bardzo potrzebny dla pracujących matek, których nie stać na prywatne niańki.