Zlikwidują Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rewalu? Pracownicy zapowiadają protest

2020-02-26 13:02
Katarzyna Adamiak
2020-02-26 13:02

Uchwała o zamiarze likwidacji MOW w Rewalu ma być procedowana podczas jutrzejszej sesji Rady Powiatu Gryfickiego. Likwidacji placówki nie chcą pracownicy, którzy zapowiedzieli protest.

Starostwo Powiatowe w Gryficach, które jest organem prowadzącym dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu planuje zamknięcie placówki. Według Zarządu za likwidacją Ośrodka mają przemawiać m.in. wysokie koszty jego utrzymania i mała ilość wychowanków.

Już jutro (czwartek, 27 lutego) radni powiatowi zadecydyją o dalszym losie Ośrodka w Rewalu. To wtedy ma być precedowany projekt uchwały intencyjnej w tej sprawie. 

Swoją obecność zarówno przed budynkiem Starostowa Powiatowego w Gryficach, gdzie odbędzie się protest przeciwko likwidacji placówki, jak i na sesji, gdzie będą się ważyć losy Ośrodka zapowiedzieli pracownicy placówki.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

walerian

odpowiedz
30.05.2020 15:49

Najpierw trzeba do końca wyjaśnić ci się stało z dwoma chłopcami z ośrodka w marcu 1999 roku. Czy to była zbrodnia popełniona przez personel ośrodka czy inne zdarzenie. Dotarcie do pracowników ośrodka z tamtego czasu nie jest problemem, bo niektórzy mieszkają do dzisiaj w okolicy i w tzw domu nauczyciela.