Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Trwają przygotowania [ZDJĘCIA]

2020-10-19 20:08
Karol Szumny
2020-10-19 20:08

Ruszyły przygotowania do święta Wszystkich Świętych. Do 1 listopada pozostał nieco ponad tydzień, a to oznacza, że wielu z nas zaczęło już prace porządkowe przy grobach swoich bliskich.

ZDJĘCIE 1 z 4

Dzień Wszystkich Świętych jest corocznie obchodzony w Polsce zarówno przez wierzących katolików, jak i osoby niepraktykujące w wierze. 1 listopada większość ludzi składa tradycyjną wizytę na cmentarzach swoim bliskim, już nieobecnym. Dużą wagę przykłada się do utrzymania porządku na grobach oraz przystrojeniu ich przeróżnymi ozdobami.

W związku z tym, że uroczystość Wszystkich Świętych już niebawem, widzimy przygotowania na cmentarzach. Na stoiskach eksponowane są kwiaty, stroiki czy różnego rodzaju znicze. W Trzebiatowie, a także w okolicznych miejscowościach, mieszkańcy także odwiedzają groby swoich bliskich, by wszystko było dopięte na tzw. ostatni guzik. Ruszyły również prace porządkowe administracji cmentarza.
-Pogoda dzisiaj dopisała, więc wybrałam się na cmentarz, by posprzątać groby moich bliskich. Został jeszcze ponad tydzień do 1 listopada, ale nie chcę czekać na ostatnią chwilę i wchodzić w tłum ludzi – powiedziała pani Helena, która odwiedziła dziś trzebiatowski cmentarz.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!