Zatrzymany za fałszywe prawo jazdy

2020-07-13 18:15
Katarzyna Adamiak
2020-07-13 18:15

38-latek z powiatu gryfickiego posługiwał się podrobionym prawem jazdy. Mężczyzna „wpadł” w ręce pograniczników podczas kontroli.

Fot. MOSG

Mieszkaniec powiatu gryfickiego przypłynął promem do Świnoujścia. Podczas kontroli pojazdu  kierowca okazał pogranicznikom ukraińskie prawo jazdy, którego oryginalność wzbudziła podejrzenie funkcjonariuszy Straży Granicznej. Jak się wkrótce okazało, mężczyzna posługiwał się „lewym” prawkiem. 

- Dokument okazał im legitymowany 38-letni kierowca zatrzymanego do kontroli pojazdu, który zjechał z promu przybyłego ze Szwecji. Celem przeprowadzenia dalszych czynności mężczyzna został doprowadzony do pomieszczeń Straży Granicznej. Szczegółowa analiza dokumentu potwierdziła, że dokument nie jest oryginalny. Kierowca został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach Straży Granicznej – informuje Morski Oddział Straży Granicznej.

Postępowanie w sprawie 38-latka prowadzi Straż Graniczna w Świnoujściu. Za posługiwanie się fałszywym dokumentem, mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!