Zamknięte szkoły z powodu zimna? Rząd szykuje nowe przepisy

2022-08-17 15:17
Katarzyna Adamiak
2022-08-17 15:17

Brak węgla może doprowadzić do paraliżu w szkołach i przedszkolach? MEiN przygotował rozporządzenie, zgodnie z którym dyrektorzy szkół i przedszkoli będą mogli zdecydować o przejściu na naukę zdalną.

Tym razem nie sytuacja epidemiologiczna związana z koronawirusem, a zimno w salach edukacyjnych może być powodem zamknięcia szkół i przedszkoli. Jeżeli placówka zostanie zamknięta z powodu niskiej temperatury na dłużej niż dwa dni, dyrektor będzie musiał wdrożyć naukę na odległość.

Możliwość takiej formy edukacji zawiera przygotowane przez ministerstwo edukacji rozporządzenie, którego projekt jest w procesie konsultacji.

Dotąd, kiedy szkoły były zamknięte z powodu zimna, uczniowie musieli po prostu nadrobić zaległości. Nowe przepisy mają obowiązywać od września.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mara

odpowiedz
18.08.2022 20:49

Bardzo tendencyjny artykuł mający na celu skłócić Polaków nawet w powiatach, tak bawić się nie można na emocjach ludzi, naród trzeba jednoczyć a nie jątrzyć. Tusk najpierw narzekał że Polacy sprowadzają węgiel za przyzwoleniem rządu a potem narzekał że węgla zabraknie, UE dopiero od tygodnia nałożyła sankcję węgiel, tylko siać zamęt. Redakcja powinna wyjaśnić dlaczego taka ustawa bo może czytelnicy nie wiedzą że za granicą jest wojna i Polska jako pierwsza wprowadziła sankcję na węgiel, tak jak psioczył Tusk co nie chciał do UE a po 3 miesiącach spie... ił na ciepłą i marionetkową posadę. Więcej rozsądku i skłócać ludzi niczym onet gdzie miesiąc przed wojną Putin był super a polskie karabiny do dupy