Zakaz handlu zostanie czasowo zniesiony?

2020-03-19 9:31
Katarzyna Adamiak
2020-03-19 9:31

W związku z pandemią koronawirusa czasowe przywrócenie w niedziele zaopatrzenia sklepów i handlu przewiduje rządowy pakiet pomocowy dla firm - podała w środę Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Przedstawiony przez rząd pakiet, który ma ochronić polską gospodarkę przed skutkami rozprzestrzeniania się koronawirusa, zakłada np. szereg innych elementów, z których część jest na etapie analizy i opracowywania. Jak podano, wśród nich znalazło się czasowe przywrócenie zaopatrzenia sklepów i handlu w niedziele. Czy do tego dojdzie?

Temat handlu poruszyła podczas środowej popołudniowej konferencji szefowa resortu rozwoju. – Umożliwiliśmy towarowanie sklepów w niedziele. Dzisiaj w ustawie mamy zakaz handlu, co oznacza, że placówki te są zamknięte od godz. 24 w sobotę do godz. 24 w niedzielę. Na mocy tej decyzji jest możliwość otwarcia sklepu po to, aby w niedzielę zaopatrzyć sklep. To po to, aby sklepy mogły być gotowe w poniedziałek na przyjęcie klientów. Na razie to działa od ubiegłej niedzieli na podstawie oświadczenia, ale będziemy wprowadzać zmiany także do ustawy – mówiła Jadwiga Emilewicz.

W swoim wystapieniu minister rozwoju, nie odniosła się jednak do możliwości tymczasowego przywrócenia handlu w niedzielę. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!