Wzruszające słowa przyjaciół. „Madziu, wiem, że to słyszysz”

2021-06-01 21:45
Karol Szumny
2021-06-01 21:45

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach symbolicznie pożegnali dziś swoją szkolną koleżankę Magdę, brutalnie zamordowaną przez Dawida J. Wszyscy przeszli w marszu przeciw przemocy, odprawiono także mszę świętą w intencji 18-latki, a w auli szkoły została wystawiona księga kondolencyjna. „Magda, jak typowa nastolatka, miała swoje szalone pomysły, plany i nadzieje na udane, szczęśliwe życie” – mówiła dziś dyrektor liceum w Gryficach.

To jeden z najsmutniejszych i najtrudniejszych dni w roku dla gryfickiego liceum. Nikt nie spodziewał się, że poszukiwania zaginionej Magdy przyniosą tak tragiczny skutek. 18-latka z gryfickiego „Chrobrego” została zgwałcona i zamordowana przez Dawida J. Sprawca dokonał już takiej zbrodni przed laty. Po wyjściu z zakładu poprawczego – zrobił to po raz kolejny.

- Madzia, kiedy dowiedzieliśmy się o jej śmierci, niemym głosem powiedziała do nas: „nie czekajcie na mnie, nie wrócę już”. Ona będzie czekać na nas. Tak absurdalnie dzieje się na tym świecie, bo nie tak miało być. Wczoraj mieliśmy cieszyć się z powrotu do szkoły, miał to być jeden, piękny radosny dzień. Dziś jest dzień dziecka, a moi uczniowie w żałobie. To nie tak miało być mówiła dzisiaj dyrektor Liceum im. Bolesława Chrobrego w Gryficach Jolanta Folwarska.

- Ten smutny dzień zakończymy minutą ciszy i apelem. W jego trakcie chcemy głośno powiedzieć, że zawsze będziemy z całą mocą walczyć z agresją, przemocą i bezdusznością.

Uczniowie dziś o 11:30 wyruszyli sprzed szkoły w stronę Placu Zwycięstwa. Następnie każdy z uczniów puścił w górę biały balon, wykrzykując „Cześć jej pamięci!”. Po wypuszczeniu białych balonów uczniowie poszli na mszę świętą w intencji zamordowanej Magdy.

Głos zabrał również wicestarosta powiatu gryfickiego Waldemar Wawrzyniak.

- Pamiętajcie o tym, o czym wspominała pani dyrektor. Reagujmy na wszelkie objawy przemocy. Bądźmy czujni, bądźmy aktywni i patrzmy na to, co dzieje się wokół. Nie patrzmy na to, co kto powie. Reagujmy, bo dzieje się zbyt wiele tragedii – mówił.

Tak wspomina Magdę jedna z uczennic klasy 2A:

- Swoją osobą reprezentowała odwagę i niezależność. Była dobrą córką, przyjaciółką i uczennicą. […] Nie znam drugiej takiej osoby, która uwielbiała tak pić Blacki. […] Pewnie gdyby była tu teraz z nami wyśmiałaby nas, że mięczaki jesteśmy. […] Bardzo dziękuję w imieniu całej klasy 2A za przybycie. Madziu wiem, że to słyszysz. Pamiętaj, że będziesz w naszych sercach, a pamięć o tobie nigdy nie zagaśnie.


Zobacz również: Gryficki Marsz Milczenia. Zobacz zdjęcia

Komentarze (9)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

REFERENDUM

odpowiedz
02.06.2021 06:22

1. Czy jesteś za karą śmierci? TAK/NIE 2. Sterylizacja kobiet po dzieciobojstwie TAK/NIE 3. Kastracja fizyczna pedofili TAK/NIE Koniec z polityczną poprawnością !!!

Radek

02.06.2021 06:22

Kara Śmierci powinna wrócić kto takiego barana wypuścił powinien być na pstryczku a jak nie to go kroić i solą sypać aby czuł ból

Bartek

odpowiedz
02.06.2021 20:30

Krzyczcie dalej WOLNE SĄDY!!!!pacany To dalej bandyci będą wypuszczani na wolność.

P

02.06.2021 20:30

To nie wymysł sądu że go wypuszczono tylko taki jest kodeks karny. Którykolwiek rząd zmienił coś w tej kwestii? PO? PiS? SLD? NIKT

Proboszcz sikawka

odpowiedz
02.06.2021 14:55

Bestia nie człowiek!

prawnik

odpowiedz
02.06.2021 19:50

Ujawnić sędziego ktory go zwolnił zwięzienia

Kara śmierci

odpowiedz
03.06.2021 22:08

Kara śmierci musi wrócić i tyle.

Swojak

odpowiedz
02.06.2021 20:19

W więzieniu współ skazańcy teraz mu benda bardzo dobrze robic

Swojak

odpowiedz
02.06.2021 20:19

W więzieniu współ skazańcy teraz mu benda bardzo dobrze robic